Pystyisitkö JOKA IKINEN PÄIVÄ ostamaan Lidlistä jotain 37 eurolla?
Tämä vaaditaan että saat 10% bonuksen.
PS
Laskutoimitus 1100/30 sillä sadan euron bonus pitää liittää mukaan ostoksiin.
Kommentit (13)
Yksi iso lohifilee joka päivä ja silti jää vaikka kuinka paljon niihin perunaan ja maitoon mitä ihmiset ostelee
Pystyisin mutta ei se säästä että ostaa enemmän kuin tarvitsee.
Mikä on kallein tuote jota Lidl myy? Joku sähkötyökalu ehkä? Sellaistako pitäisi ostaa?
En pysty. Menee n. 70 e viikossa kauppaan. Täällä lidlissä on huono valikoima. Käyn ässässä.
Pystyn ja ostankin mutta kalja ei kerrytä bonuslaskelmaa
Miksi pitäisi JOKA päivä ostaa tuolla summalla?
Entäs jos ostaa viikossa 37€ x 7= 259€?
Ja ostaa muutakin kuin ruokaa?
Miksi pitäisi joka päivä ravata kaupassa?
Pystyisin. Mutta ei mulla mene päivittäistavarakauppaan noin paljoa kuukaudessa. Yksineläjä, eläkkeellä
Vierailija kirjoitti:
Pystyn ja ostankin mutta kalja ei kerrytä bonuslaskelmaa
Tee diili jonkun kaverin tai hyvän naapurin kanssa jossa toinen ostaa kaljat ja toinen ostaa bonustuotteet. Sitten jaatte saadut hyödyt niistä ostoksista.
Rahallisesti pystyisin, mutta kahden hengen taloudessa ei ole tarvetta.
Miksi sieltä pitäisi joka ikinen päivä jotain ostaa? Kyllä tuon 1100e saa täyteen mutta joka toinen tai joka kolmas kuukausi. Eikä silloin tarvii edes ostaa kuin 1000e, jos painottaa ostokset kuukauden loppuun - täyttää kuivaruokakaappia ja pakastinta. Isoin kertaostos taitaa itselläni olla jotain 400-500 euroa. Jos olisi iso perhe niin helposti saisi täyden bonuksen joka kuukausi.
Meillä meni kahdelta pahimmillaan jopa 900e kuukaudessa ruokakauppaan (+muut taloustarvikkeet), eli pystyisin mikäli valikoimaa riittää. Ei käydä Lidlissä niin en osaa varmasti sanoa. Lohta, tuoreita marjoja, leukkokukkia, tuoretta leipää.
Vierailija kirjoitti:
Meillä meni kahdelta pahimmillaan jopa 900e kuukaudessa ruokakauppaan (+muut taloustarvikkeet), eli pystyisin mikäli valikoimaa riittää. Ei käydä Lidlissä niin en osaa varmasti sanoa. Lohta, tuoreita marjoja, leukkokukkia, tuoretta leipää.
Noita löytyy kyllä Lidlistäkin.
Valikoima ei tietenkään ole yhtä iso kuin jossain Prismassa tai Cittarissa,
Lestadiolaiset ehkä mutta eivätkö ne suosi omia kauppojaan.