Kurittaako kylmä talvi ja #ilmastovalhe Haaviston kannatusta! itse en äänestä huijaria!
Puun poltto kiihdyttää ilmastonmuutosta
Biomassan poltosta vapautuva musta hiili kiihdyttää osaltaan ilmastonmuutosta. Musta hiili imee itseensä auringonvaloa ja siten lämmittää ilmastoa.
Myöskään biomassan polton kasvihuonekaasupäästöjä ei voi jättää huomioimatta. Suoraan piipun päästä mitattuna puunpolton hiilidioksidipäästö tuotettua lämpöä kohti on suurempi kuin fossiilisilla polttoaineilla.
Puun korjaaminen polttoon sekä alentaa metsän hiilivarastoa että heikentää tilapäisesti puiden ja maaperän kykyä sitoa hiiltä. Tällöin ei voida ajatella, että poltossa vapautunut hiilidioksidi sitoutuisi aikanaan takaisin kasvaviin puihin eikä puiden korjaaminen polttoon vaikuttaisi maapallon hiilitaseeseen.
Aito vihreä
Ei lämmitä puulla!!!!!
# vihreä liitto
Puulla polttavat ovat ilmastoterroristeja!!!
Pullapolttajat ovat Narsisteja!!!!
Alinta saastaa!!!
Jos laajennamme asetehtaita, siinä vaiheessa mitkään kansainväliset sopimukset eivät ilmeisesti enää velvoita meitä? Silloin ne eivät velvoita myöskään meitä suurempia maita, joita voi kiinnostaa viileämpi, hyvä vesivarannot omaava maa-alue, joka pphjoisen sijaintinsa takia on vielä asuinkelpoinen. Silloin sinun patruunatehtaillasi ja rajavalvonnoillasi ei ole minkään lajin merkitystä.
Tehtaat kiinni Suomessa!!! Ilmastohätätila