Ero koska mies "ei jaksa kuunnella minua" lopunelämää
En tule koskaan saamaan oikeata syytä erolle? Jaksoi kuitenkin 1,5v kuunnella...
Kommentit (16)
Eikö se syy ollut tuossa? Ei jaksa kuunnella sinua. Jostain syystä juttusi ärsyttää.
Tähän on hyvin helppo lääke. Otat suun täyteen vettä aina aamulla, ja sylkäiset pois illalla nukkumaan mennessä. Tämä varmistaa että olet hiljaa ja onni palaa suhteeseenne.
Miltään pelleiltä mitään syitä saa, eiväthän he tiedä itsekään. Helpommalla pääset kun jätät tuollaisen kivireen.
Olet todennäköisesti ärsyttävä? Sitä tarkoittaa ettei jaksa kuunnella toista. Puhut kokoajan? Jauhat samoja asioita? Syytät miestä kaikesta? Valitat ja olet negatiivinen? Onhan siinä syitä ihan tarpeeksi eroon.
Onko sulla jotenkin erityisen häiritsevä puheääni/ puhetyyli? Kiekuva, nasaali, honottava, kantava, monotoninen?
Meni parisuhteeseen siis todennäköisesti vääristä syistä jo alunperinkin.
Onko hän introvertti? Joskus rauhallinen introvertti ja eloisa, toimelias ja rupatteleva extrovertti sopivat yhteen ja joskus ei. Introvertti jaksaa pulinoita ja erilaisia hössötyksiäkin mutta tarvitsee myös omaa tilaa ja omaa rauhaa.
No ei, mies vaan tapasi uuden, kiinnostavamman naisen. Sulle sanoi vaan jotain kun ei kehdannut toisesta naisesta kertoa. Miesten kanssa asiat on aika suoraviivaisia.
Tsekkaile kuule hiukan vaikka kaverien kautta, satavarmasti asia on juuri noin.
Vierailija kirjoitti:
Onko sulla jotenkin erityisen häiritsevä puheääni/ puhetyyli? Kiekuva, nasaali, honottava, kantava, monotoninen?
Lähinnä sellainen korppusahamainen...
Et saa tietää oikeaa syytä erolle, voi kamala.