Ine-visa!
Heips..
Kauhian hiljasta täällä, joten ajankulukseni etsin taas yhden nimen, joka listoilta puuttuu eli laitetaas siitä visa pystyyn, vaikka voipi olla osanotto ainakin aluksi hiljaista ;o)!!
Nyt siis haussa harvinainen nimi, josta löytyy INE!!
Säännöt vanhat tutut!!
Kommentit (49)
Tulin tänne sun seuraksesi Iitu :P
Pinella olikin jo arvattu... heh..
Kiva Athy, että liityit seuraan =). Joudun kohta kyllä poistumaan, mutta jos vielä pienen hetken viipyisin.
Ei sen enempää, ihme :-o. Kiva nimi, täytyypä pistää " korvan taakse" =)
Voi vitsi miten kiva nimi ;) Kaikki ennen vuotta 1918 kastettu, joten ehkei eines ollu silloin vielä mikään muu. :D
Samaten tämä... kivempi kuin Miina minusta.
Joskus pitäis laittaa sellanen visa pystyyn että osallistujat ite katsoisivat onko nimi jo listalla ja sit jos ei olisi niin arvais sitä vasta sitten.. saattais tosin tulla vähän arvauksia mutta ainakin perkaukselta säästyis ;)
Ei vaan nyt pakko sanoa morot ja poistua tältä palstalta ainakin pariksi tunniksi =)
Ei se kyllä tämä ole mutta laitoin kuitenki ;P
Nyt on munkin aika poistua heippa kaikille. :) Ja hyviä öitä!
Ihan pakko oli viel yks heittää.. :P
Oikeaa vastausta ei vielä löytynyt kyllä, mutten kummoista vihjettä vielä viitsi vinkata, koska varmasti näitä löytyy kovasti jos vaan etsijöitä löytyy ;o)!
No sen verran, että kyseessä on hiukan pidempi nimi eli pois suljettuja ovat vaikkapa 3-,4- ja 5-kirjaimiset nimet ;o)!!
körömölline
Eilen juuri mietin, että joskus kämmään ja kirjoitan väärään pinoon, kun on välillä monta auki. Kaikkea sitä sattuu :)
Jos muutaman etsisi, yksi projekti työn alla ja omankin visan löydökset ruotimatta, joten ei auta nyt pitkäksi aikaa jumittua.