Vilkaisin tuubista nim. Samettiorkidea
Hän on lesbnainen, joka on yrittänyt vaihtua mieheksi ja virheensä ymmärrettyään halunnut takaisin naiseksi siinä määrin kuin se on enää mahdollista.
Rajua settiä.
Kouluissa tarvitaan kipeästi uusi oppiaine: normaalijärjen käyttö. Tunteja tarvitaan joka luokka-asteelle. Vanhemmiksi aikovat tarvitsevat tehokurssin. Opettajaksi aikoville vähintään kaksi vuotta sisäoppilaitoksessa. Opettajaopintoihin saa oikeuden vasta kun normaalijärkisyys ja siviilirohkeus käyttää sitä on osoitettu vedenpitävästi. On tämä sen verran sairas vuosikymmen että korjausliike tarvitaan.
Kommentit (3)
Vierailija kirjoitti:
Aihe on taas erittäin ajankohtainen.
Miksi? Tälle yhdelle mieltään muuttavalle yksilölle annetaan ihmeen paljon palstatilaa täällä.
Maalaisjärki on hyvä asia kyllä. Miten se järki auttaa toisaalta, kun oli puhetta dissosiaatiohäiriöstä, traumat yms. Siitä ei tietoa voiko alkoholin käyttö lisätä sekoiluja nuorena, joillakin. Tai mitä materiaalia seuraa, kaverit jne.
Aihe on taas erittäin ajankohtainen.