20-vuotias kaverini tuli uskoon, on menossa naimisiin ja odottaa vauvaa: itse kannatan vapaata seksuaalisuutta
Olemme siis samanikäisiä. Rakastan bilettää, harrastaa seksiä tuntemattomien kanssa, minulla on paljon muunsukupuolisia tuttuja, sitoutuminen ei kiinnosta.
Voiko meidän ystävyydestä tulla enää mitään?
Kommentit (9)
Niinhän sinä vassari kannatat, juu.
Jepjep
Epäilen kans että provo mutta jos ei niin eiköhän ystävyys ollut siinä, liian erilaiset arvot
Jos aloitus olisi totta, kaveri menisi ensin naimisiin ja olisi sitten vasta raskaana, jos olisi uskovainen. Eli sori, sun provotaidot ei oikein vakuuta ketään.
Tänään on tuomiosunnuntai,kirkkovuoden päätös, vuohet ja lampaat.
Siis muka uskossa ja raskaana ennen avioliittoa? Ihan pissistasoa.
Vierailija kirjoitti:
Jos aloitus olisi totta, kaveri menisi ensin naimisiin ja olisi sitten vasta raskaana, jos olisi uskovainen. Eli sori, sun provotaidot ei oikein vakuuta ketään.
Kyllä on uskovaisia jotka saavat lapsia ennen avioliittoa tai ovat raskaana naimisiin mennessään. Itse tiedän lestadiolaisen naisen joka odotti heidän toista lastaan kun menivät naimisiin. En sitten tiedä kuinka pahana yhteisö piti tuota.
Provohan tää on. Näkee kirjoitustyylistä.
Mutta eipä siinä, normaaleja ootte molemmat.
T. Terkkari