Ei se uusikaan yritys Tinderissä näköjään kannata 😅
Miksi ihmiset odottaa että vastaus viestiin tulisi heti? Tai edes samana päivänä? Kaikki ei avaa tinderiä edes joka päivä saati pysty samantien lähtemään treffeille. Meillä on se kuuluisa elämä. Esimerkiksi mulla lapsi, työ jne. Kaikki eivät ole sarjadeittaajia.
Kommentit (7)
Itserakkauttahan on toki pitää huolta lapsestaan jne 🤣 Itkettääkö?
Jos sulla ei ole aikaa vastata samana päivänä, niin osta Gold ja valkkaa sieltä sulle annetuista tykkäyksistä miehiä silloin kun on aikaa vastailla. Ite laitoin ehkä 5 miehelle 2000:sta tykkäyksen, kun en halunnut että pommitetaan viesteillä, enkä pysy kärryillä kuka oli kuka. Ja yksi viidestä oli mulle juuri sopiva (kävi kyllä uskomaton säkä).
Miten kukaan voi seurustella sellaisen ihmisen kanssa jolla kestää viikko vastata viestiin?
-Moi mentäskö leffaan tänään?
*kuluu 2 viikko*
Vastaus: joo mennään vaan! :)
Ryhdy sokerideitiksi. Tapaa aikataulujen puitteissa.
Jos sinulla ei ole minuuttia aikaa päivässä laittaa viestiä niin miten sinulla on aikaa koko deittailuun?
Ei mun viesteissä viikkoa kulu vaan max se yksi päivä. Eikä mulla ole kiire saada miestä. En myöskään etsi seksiseuraa. Nytkin kun vapaata, laitoin kaikille viestiä mutta huomenna taas kiirettä enkä todellakaan avaa tinderiä.
Eli olet tyypillinen nainen että oletat miesten odottavan ja odottavan sinua epäterveen itserakkauden takia kun kuvittelet olevasi jotenkin tärkeä että miesten olisi odotettava sinua jatkuvasti. Miksi edes liityt tuommoiseen pariutumis sovellukseen jos et halua pariutua?