Millä hinnalla löytyy Reimatec-haalareita tällä hetkellä talveksi?
Kommentit (17)
Eli tuntuu ettei ainakaan täällä Kajaanin korkeuksilla ole alessa paljon mitään.Minulla on hakusessa pojalle 92cm ja tytölle 104cm.Harmittaa, kun missasin se hobbarin alen.Voi kun pääsiskin sinne etelän liikkeisiin.Siellä tuntuu olevan kuitenkin jotain mistä valita teidän muiden juttujen perusteella.
Niin suunnittelin ostavani ensi talven haalarit nyt alesta,mutta jos näin jatkuu niin ei auta kuin ensi syksylle hankinnat jättää.:(((
Olivat kuulemma tulleet liikkeeseen vasta ale-aikana.
Tilasin nyt sitten lapsille Minymon haalarit netistä, kun ei mistään muuten löytynyt kivoja. Ja tyttö tarvitsee uuden haalarin vielä täksi talveksi, pojalle ostin muuten vaan...
olen kai sitten jo " ulkona" mutta mitäs nuo haalarit ovat ? kosteussuojattuja ? HYVIÄ ? ja missä alennuksessa ?
itse en viitsi -30% ostaa haalareita, se on omasta mielestäni niin pieni ale että mielummin osta normaalihintaisena uuden mallin, toisaalta olenkohan kaksi krt ikinä ostanut reimatecejä normaalilla hinnalla, mutta jos en nyt alesta löytäisi ja ens vuonna tulisi joku tosi ihana väri, niin saattaisihan sitä langeta =)
tuusis
Missä prismassa on 68¿ ?
en viitsi aloittaa muuten omaa keskustelua tästä mutta ajattelin " narista" asiasta tähän ;)
Tilasin hobbarista 110cm ja 86cm tyttöjen reimatecin, NOH tänään hain paketin ja sieltä tulikin 86cm ja 104cm !!! Ei muuten mutta tyttö käyttää tänä vuonna 104cm, olisin juuri tuon 110cm, vaikka 116cm mielummin. No soitin hobbyhalliin ja sieltä sanottiin että JOS tuota 110cm vielä on lähettävät sen perästä päin. Harmittaa kyllä, eihän se minun vikani ole jos laittavat kokoa pienemmän, ja en haluaisi ilmankaan TIETENKÄÄN jäädä kun sen tilasinkin (samana päivänä kun alentivat ne 99¿ siihen 75e...)
Ehkä ei saisi valittaa mutta harmittaa pirusti JOS tuota 110cm ei tule... ei varmaan kukaan ostanut 110cm ja haluaisin vaihtaa 104cm ;)
tuusis
Harmi juttu =( Kyllä ottais päähän! Mä olisin niin halunnut Hobbarista tuon puvun tytölleni, mut kun siellä ei enää ole näköjään sitä tarjousta =( Meidän tytölle olis toi 104cm ollut just oikee koko.
Hei tuusannuuska!
Olisitko valmis myymään sen 104cm haalarin?? Onko se v.pun ruskea väriltään...
Yst.t. Sari
ja tietenkin myyn siihen hintaan mitä maksoin + mahd. postikulut. Puku on tosiaan se ruskea-vaal.punainen ja 104cm, enkä sitä ole edes kokeillut kun tiedän että se on tänä talvena sopiva kun meillä samankokoinen jo on.
Mua vaan sieppaseen PAHASTI jos sitä isompaa kokoa ei tule. Mä kyllä koitan saada 110/116cm kaverin kautta alesta muualta, eli jos vaan saan tilalle oikean koon meille, myyn tuon pois, voin vaikka laittaa sulle frodo tänään mailia.
tuusis *nyppii tuo hobbyhall pahasti nyt*
Mä olen metsästänyt 104-kokoista alehintaista Reimatecin haalaria pk-seudulta kolme päivää. Kaikkialla tuntuu olevan se koko loppu tai sitten jäljellä on värejä, joista en tykkää. Jos joku vielä tietää, mistä saisi 104-kokoisen haalarin, joka EI ole vaaleanpunainen (no, nippanappa tehostevärinä hyväksyn senkin), niin kiitollisena otan vinkit vastaan!
mutta kiinnostaisi tietää oletko nähnyt muita kosteussuojahaalareita tuossa koossa? Tarvitsisin myös 104 senttisen, mutta pojalle. Tai ehkä 98 menisi, jos ei löydy 104. Onko kaikki löytämäsi Reimatecit olleet tyttöjen haalareita?
Kokoja oli tosi vähän ja mitä oon soitellut eri liikkeitä pk-seudulla niin poikien värejä (98 reimatec) ei ole jäljellä juuri lainkaan.Otin sitten mustan,vaikka ensin vierastin mustaa värinä.Miksei musta kävisi myös tytölle värikkäiden asusteiden kera? ;)
Keskustan Sokoksella näin yhden 104-kokoisen sini-harmaan reimatecin. Meinasin sen ostaa tytölleni, mutta jätin kuitenkin. Kampin keskuksen Pikkuväessä oli ihana turkoosi puku, mutta koska se oli ns. vauvamallia, en sitäkään voinut hoikalle tytölleni ottaa.
Paljonko ostamasi musta Reimatec maksoi? Muistatko mikä malli se oli ja jäikö Forumiin vielä poikien 98 cm haalareita?
Kiitos =)
Röpöläinen:
Paljonko ostamasi musta Reimatec maksoi? Muistatko mikä malli se oli ja jäikö Forumiin vielä poikien 98 cm haalareita?Kiitos =)
Malli on Walnut ja ovh. oli 109e ja hintaa jäi 76e.Muutama musta jäi sinne,kokoja en katsellut.Kannattaa soittaa! Minäkin varasin omani ;)
Onnea metsästykseen!
Haalaria molemmille yritin katsella, mutta mitään minua miellyttävää ei ollut enää jäljellä (ainoa olisi ollut se Reiman kokoruskea puku, mutta siinä ei ollut kokoja ).
Norppa03, mistä löysit tuon yksivärisen ruskean haalarin? Mikä malli se oli ja muistatko mitä kokoja jäi?
Mistä mahtaisi olla alessa Reiman vauvahaalari jossa on hiiren-kuvia edessä ja pieni tasku takana. Vaaleanpunaista haikailen ja kokoa 68 tai 74.
Sellossa ja Jubossa olen käynyt sieltä ei löytynyt. Cittarissa on pukua mutta ei alessa.
Tiedosta kiitollinen Masuriina ja typy ilman haalaria :)
Helmikkä:
Haalaria molemmille yritin katsella, mutta mitään minua miellyttävää ei ollut enää jäljellä (ainoa olisi ollut se Reiman kokoruskea puku, mutta siinä ei ollut kokoja ).
Norppa03, mistä löysit tuon yksivärisen ruskean haalarin? Mikä malli se oli ja muistatko mitä kokoja jäi?
norppa03:
Olen etsinyt yksiväristä haalaria, käynyt sekä Forumin että Jumbon JJ:ssa useammankin kerran, mutta enpä ole tuota ruskeaa saati sitten mustaa haalaria huomannut.
Oliko ruskea myös Walnut-haalari?
Täytynee huomenna soitella, jos niitä vielä löytyisi.