Onko teistä k-supermarket kallis kauppa?
Kommentit (65)
Mun eläkkeellä olevat vanhempani käy siellä ja Lidlissä. Vähän hirvittää välillä heidän kahden ruokalaskut!
On se varmasti kalliimpi yleisesti kuin vaikka Lidl mutta varmasti joissain hinnoissa se on yhtä kallis tai halpa yleisesti kuin vaikka Sok:n liikkeet. Suomessa päivittäistavara kauppa on edelleen paljossa ihan liian keskittynyttä.
Yliopisto-opiskelija
Joissakin tuoteryhmissä kyllä, joissakin ei.
K- Supermarketeissa on tosi hyvä valikoima. En asu paikkakunnalla, jossa olisi supermarkettia. Menen usein ympäristökuntien supermarketeissa käymään, koska valikoima on hyvä. Hyviä tarjouksia on, mutta muuten hieman kallista monissa tavaroissa. Hyvä valikoima ratkaisee.
Kun ostan tarjous tuotteet ja muuta edullista niin selviän halvemmalla kuin lähi S-marketista. Hintaero huima tarjoushinnoissa!
K-Supermarket on kyllä siis emmä tiiä. Hyvä kauppa
K-market vielä kalliimpi kauppa. Ainakin mun lähi K-marketissa on sika kalliit hinnat.
Onhan se kallis, mutta laatu ja valikoimien runsaus on mahtava.
Verrattuna johonkin suurempaankin S-markettiin.
Ja K-Supermarketeissa on erittäin hyvä kala-lihatiski. Sekä lämpötiski, josta ostaa valmista lämmintä ruokaa.
Köyhälle on kallis, siksi käyn k-kaupassa ettei köyhiä tule vastaan.
Kallis on mutta tiettyjä tuotteita ei saa Lidlistä ja S-marketista niin niitä sitten käyn hakemassa.
On ja ei. Jos vertaan Lidliin niin on todella kallis. Lidliin menee alle 10€/kk ja K-Supermarkettiin 50-80€/kk
Plussatarjouksia ja muita tarjouksia sekä pitkkatuotteita kun ostaa niin kassalla jää maksettavaa vähemmän kuin prismassa.
On se kallis. Meillä on kilometrin säteellä s-market, K-Market ja K-Supermarket. S-market on halvin, supermarketissa on joskus jotain tarjouksia, mutta kaikista kallein on K-Market. Se onkin pieni lähikauppa ja myy sinkkupaketteja ym. vähän erilaista valikoimaa. Paljon nuoria opiskelijoita asuu siinä ihan vieressä.
Ei tarvitse ostaa kalleimpia merkkejä. Mutta hyvä, että niitä on tarjolla.
Tulee kalliiksi, nytkin oli mukamas tarjouksessa niin kassa veti normaalihinnalla. En kyllä mene enää.
Jos menet kauppaan laput silmillä ostoslistan kanssa ja ostat hinnoista välittämättä sitä mitä aioit niin kyllä. Jos taas katsot tarkkaan tarjoukset ja ostat vain niitä, niin silloin ei.
On kallis kauppa, mutta myös parhaimmat tuotteet ja valikoimat. S-ryhmän kaupat ja Lidl käy niille, kellä on vähemmän rahaa ruokaostoksiin.
Yleinen hintataso on kallis, mutta tarjoukset voivat olla hyviä.
No on.