Mikä on akateemisten
Perjantai ja viikonloppu ohjelma tulo haarukassa 5000+?
Kommentit (20)
Mökillä ajattelin käydä laittelemassa paikkoja hiljalleen talvikuntoon ja tarkastamassa veneen, muuten varmaan menee tietokoneella pelatessa. Sunnuntaina pakko hoitaa yksi työtehtävä, mutta siinä menee korkeintaan pari tuntia.
Eli ei mitään ihmeellistä.
Suihkukoneella Prahaan hotellin katolle. Kylpy altaassa täynnä kalleinta nestemäistä hopeaa. Sitten sikareita jotka on tehty jauhetusta karhukaisista samalla kun katson livestreamia jossa köyhät tappavat toisiaan rahasta autiolla saarella.
Vähissä on akateemiset, jotka ansaitsevat yli 5000€/kk. Ainakin AV:lla.
Naapurin duunari tulee saunomaan kun mulla on eukkokin reissussa siskonsa kanssa. Ajattelin kaljan lisäksi tarjota sille muutaman lasin Glenrothesin 42 vuotiasta singla maltia. (7700 €/pullo)
Nautiskelen velattomasta rivitaloneliöstämme Länsi-Helsingissä. Tarkoitus olisi laittaa (velaton) kesämökki talviteloille Kirkkonummella. Ehkä saunoa vähän (joko kotona tai mökillä tai molemmissa. Onneksi molemmissa omat saunat.
Syödään eilen keitettyä punajuuri-sipulisoppaa.
Ei alkoholia.
Koronatestausta.
Vierailija wrote:
Akateeminen ja alkaen 5 tonnia?
Lol.
T. LVI asentaja 5500€/kk
Kyllä toimistotyö ja kampaviinerit tuollaiset rasvanäppihomohommat voittaa. Eikä noilla sun tuloilla vielä kuuhun päästä.
Vierailija wrote:
Akateeminen ja alkaen 5 tonnia?
Lol.
T. lähäri 7500€/kk
Lähäri :D Onhan se tuokin tapa kertoa olevansa idiootti.
En ole akateeminen vielä, mutta jos olisin nyt, niin tekisin varmaan lapsia tyhmän, paljon varallisuutta omaavan miehen kanssa, sitten lähettäisin hänet Ukrainaan sotimaan 🩷🩷🩷🩷🩷
Pizzaa ja nettiä tänään, huomenna uimahalliin ja sunnuntaina lapsi voimistelutreeneihin.
Kalliimman viinin juontia kuin alemmissa tuloluokissa.