Mies saa minulta aina halutessaan
suuseksiä pyllyä pimppaa. rajua tai hellää menoa mitä ikinä haluaakaan silti en riitä enkä kelpaa missä vika?
Kommentit (8)
Yksi syy voi olla, että miehesi haluaa vain vaihtelua. Oletteko olleet ehkä pitkään yhdessä? Entäpä sinun omat halusi ja tarpeesi? Haluaisitko sinäkin ehkä joskus vaihtelua?
t: bi-nainen 40+
Olet liian helppo. Mies haluaa saalistaa.
Vierailija kirjoitti:
Miehesi on yksinkertaisesti tyhmä.
Näin on. Kannattaa etsiä normaali viriili mies, joka rakastaa pillua. Itsekään en ole koskaan kieltäytynyt kun vaimo on halunnut seksiä.
Ehkä se ongelma onkin juuri siinä, että saat aina ja milloin tahansa.
Parisuhteissa halu on yhtä vetämistä ja työntämistä. Soutamista ja huopaamista. Usein tuntuu siltä, että toisen täytyy haluta enemmän, mutta toisen myös vähemmän. Se riippuu aina siitä, kumpaa sinä itse olet. Jos haluat vähän tai harvoin ja kerrot tämän selvästi puolisollesi, on todennäköistä, että puolisosi alkaa haluta entistä enemmän, koska tietää, että halusi on harvinaista herkkua. Sama toisinpäin.
Voi ei. Olen pahoillani.
Onko hänellä siis ollut muita kumppaneita? Ei halua seksiä kanssasi?
Voisitteko harkita seksiterapeutille menoa?