Miksi vastaajat puhuu p*skaa aina varhaisissa presidenttigallupeissa?
Muka Aaltolaa ja Rehniä kannatettiin vaan nyt kun vaali lähestyy onkin Haavisto ja Stubb ihan omilla luvuillaan.
Samanlaista oli 1999 kun muka Uosukainen ja Rehn oli suosittuja mutta vaalin tultua Aho ja Halonen karkasi kaikilta muilta.
Kommentit (3)
Vierailija kirjoitti:
No miksi sinä teet niin, ap? Vastaapa omalta osaltasi.
Olen kannattanut yhtä ja samaa jo vuosia, vaikka ei muka ole ollut tiedossa asettuuko ehdolle.
Meidän pari mediaa suoltaa potaskaa, muka tutkimuksia. Mistä luukusta kyselevät, kirjoittavat omiaan ja kansa tykkää. Puhutaan ettei Venäjältä saa totuutta, eikä sodastakaan, meillä on tänä päivänä aivan samanlaista, valhetta. Studioissa istuu väkeä nyt miettimässä, miksi se kone naaurissa tippui.
Nyt hallitusta yritetään kaataa, yksi haloo eukko huusi aamulla, että jos uudet vaalit tulisi ja persu voittaisi ylivoimaisesti, kukaan ei lähtisi sen kanssa hallitukseen. Näitä haloo eukkoja ja h-moilasia meillä riittää.
Nyt toimittajajina hilluu kaiken maailman kokemusasiantuntijat, aikanaan koulutus kesti jopa vuosia.
Kuuskoskestahan puhuttiin Koiviston seuraajana joskus 1992 aikoihin, vaaleissa ei sitten kannatusta paljoa ollutkaan.