Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Ehdotus Sanomalle toisesta keskustelualueesta

Vierailija
07.08.2023 |

Varmasti on huomattu, että kansalaisilla on tarve sanoa mielipiteensä monista asioista. Osa on huuhaata ja kevyttä, arkipäivään liittyvää huulenheittoa kuten perunoiden keitto-ohjeet, Hirroshiman varjoihmiset, fiilistely- ja tv-sarja - keskustelut sekä julkkiserot jne jne.

Osalla on kuitenkin painavampaa sanottavaa, liittyen politiikkaan, aatteisiin, luonnonsuojeluun, lasten kasvatukseen, sotaan, terveyteen jne. Näistä viesteistä poistetaan huomattava osa, koska joku tekee ilmiannon, siellä on joku kielletty sana tai moderaattori ei ymmärrä kirjoitettua asiaa.

En ole persu, trumpisti, putinisti tai muu hörhö, mutta kyllä näillekin pitäisi antaa oma areena, jotta he häipyvät häiritsemästä tavallista arkikeskustelua. Möykätköön keskenään jossain muulla kanavalla. En sano että moderointi pitäisi poistaa, mutta siellä voisi sanoa ääneen sen mitä tällä on näköjään kielletty.

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
07.08.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

Aika moni poliittisista viesteistä on ilmiselvästi trollausta, joten on ihan ok poistaa ne törkeimmät.

On palstoja joilla ei ole sensuuria, joten miksi pyörit juuri täällä?

Vierailija
2/2 |
07.08.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

Juu kaikki uskoo ettet ole vähintäänkin persuhenkinen.

Teille on jo ylilauta ja homma. Miksi yrität ujuttautua tännekin? Tai älä turhaan vastaa, me tiedetään jo miksi.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kaksi seitsemän viisi