Lue keskustelun säännöt.
Onko teistä paljon jos lapsella ja aikuisella menee kesälomalla viikossa ruokaan yhteensä 120€?
04.07.2023 |
Ruokaostokset maksoivat 90€ (tähän sisältyi myös esim konetiskitabletit) ja lisäksi käydään yhtenä päivänä ravintolassa, jonne menee n. 30€
Lapsi on teini-ikäinen.
Paljon teillä menee?
Kommentit (6)
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Viime viikon ruokaostokset kahdelle aikuiselle maksoi n.80 euroa.
Nut tultiin mökille viikoksi ja ostettiin aika paljon kaikkea ei niin tarpeellista (mm. 9 olutta, maksettiin) 160 euroa.
Ei ainakaan paljon, ennemminkin vähän.
Kotiruokaan meillä kahden hengen huushollissa menee noin satanen viikossa.
Olemme akateeminen vela-pariskunta erityisasiantuntijatehtävissä ja meillä menee ruokaan noin 800 euroa kuussa. Toki nyt kesällä enemmän, kun matkustellaan ja syödään ulkona melkein joka päivä.