Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

miksi miehet käyvät katsomassa alaston kuvia netissä jne?

11.12.2006 |

mulla on ihana parisuhde ja monta lasta ja seksi elämäkin on 10+ tai niin ainakin luulin. kunnes huomasin että mieheni katselee joka päivä netistä alastomien naisien kuvia jne.. itselläni viimeisen lapsen jälkeen jokunen kilo vielä jäljellä nuorin on alle puoli vuotias ja mieheni vakuuttaa että hänelle olen olemassa vain minä muutamista kiloista huolimatta.. miksi siis? en tiedä kai se jollain tavalla loukkaa kun on kuvitellut riittävänsä ja huomaa ettei ehkä sittenkään riitä...

Kommentit (27)

Vierailija
1/27 |
11.12.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Millaisia naisia miehesi katsoo

jospa ne " muistuttvat" sinua??

Vierailija
2/27 |
11.12.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

..oma itsensä. Jos kaikki muu on mielestäsi hyvin, niin mikset soisi hänelle sitä?



Jos rupeat tuosta mustasukkaiseksi tuhoat suhteenne. Kyse ei ole ollenkaan siitä ettetkö riittäisi eikä hän vertaa sinua kuvissa näkyviin naisiin, mutta yhtä hyvin kuin joku katsoo telkkarista Frasieria toinen 24:sta, joku lukee romaania tai käy lätkämatsissa, niin tuo on viihdettä joilla ei ole suurempaa merkitystä todellisen elämän kanssa.



Jos siitä tulee elämää suurempi kysymys ja päätät rajoittaa miestäsi aiheutat vain mielipahaa itsessäsi ja miehessäsi. Tietenkin asia on sellainen että siitä pitäisi voida puhua, mutta tasapuolisesti ja niin että kunnioitat miestäsi ja hänen toiveitaan. Hän todennäköisesti myös häpeää, ja saattaa alistua liian helposti. Sekään ei ole hyvä asia.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/27 |
11.12.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

no joo ehkä ne voivatkin muistuttaa minua =)

Vierailija
4/27 |
11.12.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

kyse ei ole mustasukkaisuudesta eikä rajoittamisesta.. kun en ole asiasta mitään sanonut ja lähinnä se kai vaan yllätti kun en ollut ajatellut asiaa ollenkaan. mutta näin olen kuullut että melkein kaikki miehet niistä alastonkuvista on kiinnostuneet että kaipa se ihan normaalia on... =)

Vierailija
5/27 |
11.12.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ainakin itse haen silmäniloa eikä siihen liity sen kummempaa. Alaston nainen on niin kertakaikkiaan kaunis katsoa. Pakaroiden kaarteet ja lantio... siinä miehen silmä lepää. M40

Vierailija
6/27 |
15.12.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

..harrastaa myös " nettideittailua" eli kirjoittelee seksiviestejä tois(t)en kanssa netissä, kuitenkin vain kirjoittelun tasolle jääden. Miten suhtautuisitte, jos puolisonne harrastaisi tällaista?

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
7/27 |
15.12.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

...se on

Vierailija
8/27 |
15.12.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija:


..harrastaa myös " nettideittailua" eli kirjoittelee seksiviestejä tois(t)en kanssa netissä, kuitenkin vain kirjoittelun tasolle jääden. Miten suhtautuisitte, jos puolisonne harrastaisi tällaista?

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
9/27 |
15.12.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ja nimenomaan siksi, etten koskaan voi olla yhtä täydellinen hänelle, kuin kuvien kauniit ja lisäksi kuvakäsitellyt naiset. Tulee riittämätön olo ja se pistää vihaksi... Sitten ei kyllä seksin harrastaminen kiinnosta. Toivon, että mieheni kiihottuu minusta, eikä kuvien naisista ja sitten vain tyydytä halujaan minuun.

Vierailija
10/27 |
16.12.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

pornosivuilla katselemassa nuorempien miesten kuvia?

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
11/27 |
17.12.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Huomasin kans sattumalta historiassa... Ekaks pahoitin mieleni mut sit aattelin että mitä sitten. Nuoria meikattuja tyttöjä... Oma itsetuntoni kestää sen, niin kauan ainakin kun minut(kin) tyydytetään...

Vierailija
12/27 |
17.12.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

että 99,99% miehistä katsoo seksikuvia netistä viikottain. Ihmeellistä olla mustasukkainen kuville?!

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
13/27 |
18.12.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

minua ihmetyttää se, miten joillain miehillä on AIKAA katsella pornoa netistä päivittäin. Eikö todella ole tähdellisempää tekemistä? Palkkatöiden ja kotitöiden ja lastenhoidon ohella minulla ei ainakaan olisi edes aikaa roikkua netissä pornosivuilla joka päivä, hyvä kun jaksan ja ehdon päivän lehdet lukea, pitää yhteyttä ystäviin ja sukulaisiin ja harrastaa jotain oikeasti kehittävää.



Siis satunnainen pornoilu on minusta ihan ok, mutta kyllähän se tuntuu monet (etenkin) miehet addiktoivan huolestuttavissa määrin. Vaimo häärää kotitöissä ja mies murisee tietokoneen ääressä. Tai vaimo haluaisi rentoutua tekemällä jotain yhdessä lasten nukkumaan menon jälkeen, mutta kummasti miehen kiinnostus kohdistuu enemmän bittimaailmaan.

Vierailija
14/27 |
18.12.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset


Kuten joku aikaisemmista kirjoittajistakin sanoi että on sitä tähdellisempääkin puuhaa päivälle kuin alastonkuvat.



Mielestäni kuvien katsomisessa ei ole mitään pahaa. Katselenhan niitä itsekin. Joskus on vain kiva päästää itsensä tämän arjen pyörityksestä irti. Pidän www. druuna . com kuvista. Kuvissä on lihaksikkaita miehiä ja kuitenkin ne ovat piirrettyjä. Minun ei tarvitse miettiä ovatko naiset/miehet seksuaalisen hyväksikäytön kohteita, vaan saan vain nauttia taidokkaasta kynän käytöstä kuvissa.



Huvinsa siis kullakin. Meilläkin on takana 10v yhteistä taivalta ja seksielämä on 10+. En koe että kuvat veisivät seksielämältämme jotain pois. Hyvin menee ja lapsiakin on 2kpl, 2v ja 11kk. Kiloja on itsellänikin vielä 8kg jäljellä +raskausarvet ja löllövatsa. Mutta kiloille ja vatsalle voin jotain tehdä. Arville en. Ne on muistoina ikuisesti esikoisestani. Vaati aikaa hyväksyä, mutta niin se on.



Mieheni katsoo myös toisinaan kuvia koneelta. Mutta pitää erityyppisistä kuvista. Hän katselee rintoja. Uskon että kun mies on minun kanssani halunnut perustaa perheen, niin hän ei perheestään luovu, vaikka kuvien kaltainen nainen häntä yrittäisikin iskeä. Hän rakastaa minua tälläisenä kun olen. Uskon että näin se on myös teillä!















Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
15/27 |
21.12.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

tiukkoja teinejä haluaa jokainen mies. Onneksi porno on keksitty ettei tarvitse lähteä livenä etsimään. Sama se millainen totko sitä keittiötä kotona siivoaa.

Vierailija
16/27 |
21.12.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

roikkua pornosivuilla, mutta aikasi riittää kuitenkin täällä roikkumiseen....kummallista

Vierailija
17/27 |
22.12.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

netissä on hänen mielestään ok. Ehkäpä satunnainen muillakin palstoilla roikkuminen on ihan ok? Kunhan siitä ei suurin elämän sisältö tule.

Vierailija
18/27 |
22.12.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kuvista mustasukkaiseksi tuleminen on lapsellista. Kasvakaa aikuisiksi! Toivon, ettei vain kukaan mies tule manipuloiduksi tuollaisen lapsellisen käytöksen perusteella! Nainen ei omista miestään! Mies voi rauhassa katsoa seksikuvia, niin paljon kuin haluaa!





Eihän täällä kukaan mies ole ollut edes kateellinen edes Dildon käytöstä. Mitä jos miehelläsi olisi tekopimppi?

Vierailija
19/27 |
23.12.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mielestäni mustasukkaiseksi tuleminen ei ole lapsellista. Se on tunne, eikä tunteelle mitään voi.



Siitä huolimatta en itse kieltäisi mieheltäni (en tosin ole parisuhteessa)pornon katselua. Saattaisi ehkä kirpaista, jos huomaisin miehen käyneen sellaisilla sivuilla kertomatta minulle, ihan vaan siksi, että toivon suhteelta avoimmuutta. Tod. näk. kertoisin miehelle, että mun puolesta saa tehdä netissä mitä haluaa. Deittipalstoille kirjoittelun sallisin ihan piristysruiskeena, kunhan olisi anonyymiä.



Ei sen puoleen, TYYLIKKÄÄSTI ja MAULLA tehty eroottinen matsku on kyllä munkin mieleen.

Vierailija
20/27 |
23.12.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Sanoisinko että tyhmä kysymys. Aivan samasta syystä niitä katsellaan kuin naisetkin katselee miesten kuvia ;). Ja aivan turha väittää etteikö naiset katselisi.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yhdeksän kuusi kaksi