Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

EK:n ja kokoomuksen mielestä työttömät ovat laiskoja ja pohjasakkaa

Vierailija
27.06.2023 |

Kuitenkaan työtöntä ei oteta työhön, vaikka olisi koulutustakin. Miten tämä on yhteydessä siihen, eteivät vaan "mene" töihin? Siksi toisakseen: kun työttömät luuserit on kotona, miksi Suomen yritykset eivät pysy kilpailussa mukana? Muut maat menevät ohi oikealta ja vasemmalta. Olidoko vikaa sittenkin peräti niissä yrityksissä itsessään? Ajatelkaa, miten mullistavaa ajattelua! Vika ei olisikaan aina työntekijöissä ja työttömissä!

https://www.uutissuomalainen.fi/uutissuomalainen/6030325

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
27.06.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

https://yle.fi/a/74-20008814/64-3-161736

Talouskasvua ei tule ja on hallituksen ja hallitusten tulevaisuudessa tehtävä ratkaista, miten tuo ennuste ei toteutuisi ja tulisi talouskasvua! Pelkkä idioottimainen huuto Menkää töihin, ei auta mitään!

Vierailija
2/2 |
27.06.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

Suomessa kun kehitetään hyvä yritysidea ja se on tuottava, niin hupsista: yrittäjä myy sen ulkomaille ja makaa rahasäkin päällä eikä sijoita uusiin yrityksiin. Ulkomaisen omistajan on helppo lopettaa Suomen toiminnot.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla