Joko Arhinmäki eronnut- onko Li ottanut kantaa pormestari arhinmäen vandalismiin?
Kommentit (16)
Ei tarvitse erota. Hänet pitää erottaa.
Ajatusleikkinä: miettikäähän jos Halla-aho olis käynyt piirtelemässä seiniin. Voi sitä ulinan ulinaa vasemmistolta.
Ei Andersson tuominnut Sasu Haapastakaan tai Dellingeriä. Paras ystävä ja poliittinen avustaja Dan Koivuhalkokin sai vain pisteitä masinoimastaan Kiakkovieraat tapahtumasta Tampereella aikoinaan. Ei tässä Paavon graffitit tunnu eikä Smash Asemin vanhat tapahtumatkaan.
Pitää erottaa jos ei ymmärrä itse erota.
Ei nyt vaan voi olla niin, että pääkaupungin apulaispormestari käy tuhrimassa työnantajansa seiniä, jotka sitten kaupungin työntekijät joutuvat putsaamaan.
Olen persu ja mulla on pieni kvrpä kvrpä kvrpä kvrpä kvrpä kvrpä kvrpä kvrpä kvrpä kvrpä kvrpä kvrpä kvrpä mvlkku mvlkku mvlkku mvlkku mvlkku mvlkku mvlkku
Ap
Vierailija kirjoitti:
Olen vasari ja mulla on pieni kvrpä kvrpä kvrpä kvrpä kvrpä kvrpä kvrpä kvrpä kvrpä kvrpä kvrpä kvrpä kvrpä mvlkku mvlkku mvlkku mvlkku mvlkku mvlkku mvlkku
Ap
Ai terve "Vasemmistoälykkö"!
Milloin Purra antaa selvityksensä Esplanadin Oodin ja Kaustisen persuriehujista?
Vierailija kirjoitti:
Milloin Purra antaa selvityksensä Esplanadin Oodin ja Kaustisen persuriehujista?
Ei kai mielikuvitusolennoista tarvitse mitään selvitystä antaa?
Onkohan vasemmistolaisten tekemä ilkivalta parempaa kuin muiden? Se nähdään. Joka tapauksessa Arhinmäki on siinä asemassa, että hänen tekosillaan on aina paljon symboli- ja esimerkkivaltaa.
Joten, eroa Arhinmäki!
Jos ihmisellä on päihde- ja lakien kunnioitusongelma, kannattaa hakea apua.
Karkoittaa pitäis koko vihervasemmisto tästä maasta
No sehän oli hieno teos. Minä ainakin säilyttäisin sen. Oheen vaan kirjoitus : NN teki tämän 24.06.2023. Seuraamus : sakkoa X euroa.
Joko riikkalortto on ottanut kantaa porukkansa naaatsisympatioihin? Ai niin naaatsihan se on itsekin tämä lorttoriikka, ei mitään sittenkään.
Vierailija kirjoitti:
Joko riikkalortto on ottanut kantaa porukkansa naaatsisympatioihin? Ai niin naaatsihan se on itsekin tämä lorttoriikka, ei mitään sittenkään.
Niinpä, hirveä hallitus meillä.
En ymmärrä, miksi Arhinmäen pitäisi erota tai pyytää anteeksi sananvapauden puolustamista.
Puuttuu vaihtoehto:
Pitäisikö Helsingin kaupungin palkita Arhinmäki sananvapauden puolustamisesta.
Pitäiskö ottaa? Onko Purra ottanut kantaa omiensa kainalon tuuletuksiin?