Nainen, voisitko olla kaveri sellaisen naisen kanssa, joka myy seksiä?
Jos tulisitte kuitenkin hyvin juttuun. Olisitko asian suhteen avarakatseinen vai tiukkapipoinen?
Kommentit (60)
Voisin. Olisipa kerrankin kaveri jonka työjutut oikeasti kiinnostavat.
Nykyäänhän nuoretkin tytöt myyvät. Ei sitä voi tietää kuka myy kuka ei.
Kertoo ihmisestä aika paljon, jos itseään myy. En usko, että sopisi yhteen minun kristillisen vakaumuksen kanssa.
T, m40
En koska pelkäisin itsekin leimautuvani samanlaiseksi. Ihmiset kun olettaa asioita eivätkä tajua, että jos kaveri tekee jotakin niin se ei tarkoita, että toinenkin tekee.
En kyllä hyväksy seksin myymistä, likaista ja tautista touhua.
Ei sekään varmaan haluaisi olla mun ystävä.
Miksi en? Sen ostajan kanssa luultavasti en.
Totta kai voisin. Itsenäinen ja vahva nainen, joka nauttii elämästä eikä tyydy olemaan vain Mäkkärin tiskin takana pitkää päivää orjapalkalla.
En. Voin olla ystävällinen ja juttelen kyllä, mutta noin yleensäottaen haluan että lähipiirilläni on samanlaiset elämän arvot, muuten käy liian raskaaksi. Samoten en halua olla tupakansavussa enkä kuunnellä känniörvellystä. En tarkota wttä nää ois samalla, vaan esimerkkinä.
Voisin. Ei ole koskaan ammatit ja työt vaikuttaneet ystävyyssuhteisiin.
Kaikki naiset myy seksiä. Toiset rahasta ja toiset muusta ylläpidosta yms.
Ei mua kiinnosta yhdenkään kaverini petipuuhat. Voin olla kaveri, jos mua kohtaan ollaan reiluja ja kaveruus on aitoa...
Vierailija kirjoitti:
En. Voin olla ystävällinen ja juttelen kyllä, mutta noin yleensäottaen haluan että lähipiirilläni on samanlaiset elämän arvot, muuten käy liian raskaaksi. Samoten en halua olla tupakansavussa enkä kuunnellä känniörvellystä. En tarkota wttä nää ois samalla, vaan esimerkkinä.
En minäkään halua olla tupakansavussa enkä jaksa kuunnella känniörvellystä, mutta voisin silti olla kaveri ihmisen kanssa, joka tupakoi tai joka joskus känniörveltää, kunhan ei tee sitä minun seurassani. Tai no tupakoida toki voi seurassani, jos tekee sen ulkona.
Minulla on myös kavereita, joiden kanssa kaikki arvot eivät osu yksiin, ja koen ettei kavereiden kanssa se ole niin tarkkaa kuin kumppanin. Kunhan eriäviä poliittisia näkemyksiä ei tuputeta toiselle jne.
Vierailija kirjoitti:
Miksi en? Sen ostajan kanssa luultavasti en.
Eli syyllistäisit asiakasta kaverisi omasta tahdostaan tekemästä työstä. Tyypillinen femarin ajatusmaailma.
Mulla on tällainen kaveri. Hänellä on kolme vakituista miestä, jotka käyvät. On itse vanhempi nainen, mutta niin ovat miehetkin jo ukkoja. Yksi miehistä ajaa Joensuusta asti tänne Hämeenlinnaan noin kerran viikossa.
Ei kiinnosta huorienseura, halveksuttavaa porukkaa.
Olen koko ajan. Ei sen tekemiset meidän ystävyyteen vaikuta.
No ei siinä, mutta kattelisin aika tarkkaan näkyykö jotain epävakauden merkkejä (ja jos näkyy niin ei kiitos)