Kuvitellaan Aihe Vapaa kahvila..
Millainen kommentointi/haukkumis/väittely/provo meteli siellä kahvilassa olisi.. 🤣
Kommentit (43)
Jengi kulkisi vain pöydästä pöytään tölväisemässä jotain asiaankuulumatonta ja suurin osa istuisi nurkassa mutisemassa omiaan väljähtynyt teekuppi edessään.
Yksi kävisi tiedustelemassa pöydästä pöytään, että missä on mumman hyydekakku.
Siellä olisi todella hiljaista. Täällä mölytään ja uhotaan, mutta tosielämässä oltaisiin niin arkoja ettei uskallettaisi tulla koko kahvilaan.
Oiskohan siellä yksi pöytä holvikaaren alla jossa kaksi naista hyväilisi toisiaan huutamalla samaan aikaan Margitia?!
Yks mätkii nyrkkiä pöytään huutaen kaikille: Provo! 0/5!!!
Tarjolla olisi jauhenlihasta tehtyä makaroni laatikkoa.
Vierailija kirjoitti:
Tarjolla olisi jauhenlihasta tehtyä makaroni laatikkoa.
Kokki tosin huutelee ja kysyy, montako sataa grammaa riittää per syöjä.
Vakioasiakas ihmettelee ääneen, että eikö teillä muilla töitä ole kun täällä lorvitte.
Siellä kulkisi palstan Sanna-vihaaja tyhjä katse silmissään pöydästä toiseen ja hokisi, että on Sannan vika, kun tässä kahvilassa on kitkerää kahvia ja kuivaa pullaa. Ihmiset säälisivät häntä, kun hän vaikuttaisi olevan psykoottisessa tilassa. Lopulta poliisi tulisi ja toimittaisi hänet siihen laitokseen, josta hän karkasi.
Kahvilaksi kuitenkin mukavat aukioloajat 7-23
Keittiöstä kuuluisi jauhelihanpesuloiske.
Mode toimii portsarina. Väärä kommentti, niin lennät ulos.
Läski kassaneiti olisi huumeissa ja haukkuisi kaikkia persuiksi.
Soittolistalla vain Saara Aaltoa ja tunnettuja lauluja
Siellä on salaattibuffet, mistä saa ottaa ruokaisaa salaattia
Ei siellä kukaan kulkisi minnekään, mammat olisi lykkineet rattaat pöytien viereen niin, että kulkeminen olisi mahdotonta. koska mä voin.
Kahvilan nimi olisi Porvoon Kahvila (JSS) riippumatta siitä missä se sijaitsee.
Joka pöydässä olisi munsalan kansallispukuun pukeutunut mode, joka valvoo että keskustelut käydään käyttämällä pelkästään tunnettujen laulujen sanoja.
Vai kehtaisiko kukaan sanoa samaa mitä täällä?