Oletteko huomanneet että miehet autoilla jotenkin agressiviisia nyt liikenteessä?
Olen meinannut nyt jäädä kuukauden aikana 3 kertaa auton alle. Pari on ollut sellaista että painoin liikenne valo nappia ja odotin että vihreä on vaihtanut mutta kuski ei pysähdyään. Katsoin ja näytin keskisormi niin aina ollut mies kuski. Niinpä kysyn miehet, miksi kaahaatte liikenteessä?!
Kommentit (11)
Premium tuuning autoilija ei pysähdy kenenkään tai minkään takia, edes puun
Todellakin olen huomannu saman ja olen säikähtäneenä näyttänyt keskisormea minäkin äälilökuskeille. Usein on ollut myös tummennettua lankkia naamassa näillä ääliökuskeilla...Mutta suomalaisia hätähousuja myös.
Jos minulle palaa vihreä ja olen suojatiellä, SINÄ autoilja ODOTAT! Saata...na etkä ruovi ja kiihdytä!
Olenkin miettinyt MIKSI vihreät palaa saman aikaan autoilijoilla kun kävelijöille?
Kaikki eivät ehdi suojatien yli siinä ajassa missä pitäisi kiitää jotta vielä autoilija kerkeisi vihreillä... kuka pöntöllö istuja tämän on keksiny?
No entäpä rollaattorimummot? Autoilijoilta ainakin vaaditaan lakisääteinen suojatiehermo tällöin?!!!
Tänään eräs mummelikuski päästi mut aivan rauhassa tie yli. Huomaa sukupuolierot. Mut ei voi yleistää pissipäisyyttä.
Mun mies aja rauhassa ja on ihana 💕
Joissain paikoissa minun kaupungissani on vielä lyhennetty vihreän valon kävelyaikaa. Oikeasti saa laittaa tassua toisen eteen että kerkeää... MIKSI?
Mua aina hävettää suojatiellä kun pitäis kiitää kun maantiekiitäjä ettei olis vaivaks autoilijoille
Eikö avaruusinsinöörit ja aivokirurgit osaa ajaa autoa? Mutta lentävällä matolla liitely kuitenkin onnistuu.
Rokote tekee tekojaan.