Kaataako tonnin yllättävä kulu taloutesi
Kommentit (36)
Visan koitan pitää tyhjänä tällaisia kuluja varten .
Ei kaada, eikä kaada, vaikka tulisi nolla perään.
Ei kaada. Mutta ei mielellään monta tonnin yllätystä peräjälkeen.
Kyllä kaataa. Tyhjästä on paha nyhjästä.
Ei kaada. Asuntolaina on maksettu niin joka kuukausi jää lyhennyksen verran ja vähän päällekin sijoitettavaa. Jos lainaa vielä maksaisin niin sitten kirpaisisi mutta ei taloutta kuitenkaan kaataisi.
Ei todellakaan kaada. Pidän aina kymppitonnin varalla yllättäviä kuluja varten niin ei tarvitse rahastosta myydä.
Ei ongelmia. Onneksi ei ole ja tästä muistan olla kiitollinen.
Ei kaada eikä kaatas kymppitonnikaan mutta vituttas vaikka ois vaan satanen. Vihaan yllätyksiä, menee pasmat sekasin
Ei kaada, vaikka just viiden vuoden opiskelut päättymässä. Sen verran on oppinut puskuria pitämään.
Ei, mutta ei sitä montaa kertaa kärsi tulla
Ei kaada. Olen 50+ ja elämäni aikana olen saanut 1 yllätyslaskun, siis sellaisen ettei sitä osannut mitenkään odottaa ja siinäkin sai itse valita ajankohtaa jolloin sen hankinnan tekee. Teini tarvitsi silmälasit. Kaikki muut "yllätykset" on olleet ennakoitavissa.
Ei kaada muutama tonni on aina ylimääräistä tilillä ja sen lisäksi on luottokortti, jos tulee useamman ison kustannuksen suma.
Vierailija kirjoitti:
Ei ongelmia. Onneksi ei ole ja tästä muistan olla kiitollinen.
Kenelle sinä siitä olet kiitollinen ja miten se ilmenee?
Vierailija kirjoitti:
Ei kaada, eikä kaada, vaikka tulisi nolla perään.
Sama täällä. Harmittaisihan se yllättävä meno, suurestikin, mutta ei se millään lailla vaikuttaisi elämään.
Todellakin kaataisi kun tulot on 2000e.
Kaataa. Sen verran huteralla pohjalla muutenkin, että ei edes tonnia tarvitse niin nurin on.