Haluaisin herkkuja kaupasta, mutta en uskalla mennä
Miksi pitää olla niin sosiaalisten tilanteiden pelkoinen, että en uskalla mennä kauppaan. Lauantai ilta ja tiedän, että kaupassa on paljon porukkaa. Ja ilmakin hyvä niin senkin takia on varmasti porukkaa. En saa haettua herkkuja vaikka tekisi mieli :( Yleensä käyn kaupassa vain juuri ennen sulkemisaikaa, mutta aikaisemmin sulkeutuvat kaupat on jo kiinni ja se yksi kauppa menee liian myöhään kiinni..
Kommentit (5)
Vaihtelevasti sama ongelma, kavereiden kanssa on kiva mennä yhdessä, helpottaa paljon oloa vaikka eihän se hyvä ole tuudittautua siihen että tarvitsee apua.
Samanlainen täällä. En pysty menemään kauppaan.
Tilaa herkkuja kotiin tai pakettiautomaattiin, esim. Urjalan makeistukku. Ei auta tähän hätään mutta siellä on hyviä tarjouksia joista voi tehdä kotivaran.
Toisaalta jos menet kauppaan nyt niin siellä ihmiset ovat omilla asioillaan eivät kyttäämässä mokaatko. Järkevämpää on yrittää siedättää itseään.
Sehän on vain hyväksi, ettei hae turhia herkkuja.
Wolttaa? Mut tiedän tunteen, olin myös samanlainen nuorempana mut nyt vanhempana ei enää jaksa välittää. Siitä tulee hyvä fiilis ku on vihdoin uskaltanut ovesta ulos