Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Mistä sait ja löysit kärsivällisyyttä ja itsekuria laihduttamiseen?

Vierailija
06.04.2023 |

Tämä kysymys etenkin heille, jotka ovat onnistuneet laihduttamaan useita kymmeniä kiloja, että miten jaksoit tehdä tuollaisen urakan ja onnistuit pitämään itsesi kurissa ruoan suhteen.

Minun pitäisi pudottaa painoa todella paljon ja koko urakka tuntuu aivan ylitsepääsemättömältä. Ja pelkään, ettei kärsivällisyyteni ja itsekurini riitä mihinkään.

Se ei taida olla kovin hyvä alku painonpudotukselle että heti kun alankin ajatella laihduttamista, niin minun alkaa välittömästi tehdä mieli syödä kaikkea mahdollisimman epäterveellistä.)

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
06.04.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

Läskimaha rupes vaan ällöttävän niin paljon. En ollut pitkään aikaan ollut tyytyväinen kroppaani mutta parhaan kimmokkeen sain kun tiesin että mennään mun vanhempien mökille kesällä ja äitini taas vittuilee painostani ja makkaroista. Päätin että näytän sille ja hommaan hyvän kropan. Säälittävää joo mutta ihana sama, toimi mulle.

Vierailija
2/3 |
06.04.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

Erosin ja jouduin melkoiseen taloudelliseen ahdinkoon.

Söin monta kk puolet aterioista pelkkää puuroa, tai laitoin vähän hilloa joukkoon.

Nyt on kiertävä ruokalista ja siinä on ruokaympyrän mukaan tehty.

Nyt kilot pysyy kurissa.

Mun vinkki tee lista ruuista, joista tykkäät. Tee kalorilaskenta. Itse mm lisäsin jauhelihakastikkeeseen porkkanaa, jolloin annoskoko oli normaali, mutta kaloreita tuli vähemmän.

Meillä syödään aamulla puuroaamiainen, lounaalla salaatti, päivällisellä kunnon ruoka ja iltapalana on porkkanoita ja kurkkuja.

Olen syksyllä muuttanut miesystävän kanssa yhteen asumaan ja hän kiittää väh kerran viikossa miten voi paremmin ja ruoka on aina valmiina.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
06.04.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

Lautasmalli ja aamiainen. Herkut 1vko:ssa. Lekuri tv:ssä sanoi, että 80%, kun ruokailuista on terveellisellä pohjalla, niin se riittää. Liikuntaa esim. kävelyä/pyöräilyä 3xvko:ssa. Syödä saa hyvin, kun syö järkevästi!! Kilo kk:ssa on jo 12kg vuodessa. Se on jo 24pkt voita. Ei paino hetkessä nouse ja laske. Onnistut varmasti. Syö hyvin ja liiku, roskaruoka ja herkut vähiin. Onnea sinulle.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kuusi neljä viisi