Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Ihanaa, elämä selkiytyy

Vierailija
19.03.2023 |

Olen viimeiset 4 vuotta tarponut tube-videoiden, tiktokin ja facen luomassa harhamaailmassa. Lisäksi vauva- ja suoli24-keskustelut, eli todella pohjalla olen käynyt. Nyt heräsin, viimeinkin.

Oletko itse uponnut samaan jamaan, elämässä ei ole kuin puhelin ja sosiaalinen media? Pistä itsellesi aikarajaa ja keksi sijaistekemistä. Minulla tuli lenkkeily ja uinti. Aivan hurja tunne kun huomasi että ei siellä ole pakko olla. Ei niitä huuhaa-videoita tulevasta maailmansodasta ja muuta huuhaasta kannata edes muistella. Nyt on muita ajatuksia ja tekemisen menininki.

Uskon että sosiaalinen media osaltaan sairastuttaa ihmisen, vangitsee niin että ihminen ei edes huomaa sitä. Herää ja havaitse ansa, johon olet liukumassa. Elämää, nimenomaan sitä todellista, on kännykän ulkopuolella. Tsemppiä.

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
19.03.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tulet takaisin, ei tämä päästä otteestaan noin vain.

Vierailija
2/2 |
19.03.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

Good for you. Vähän sama Rahikaisella, tosin paljon pienemmässä mittakaavassa.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kahdeksan kuusi kahdeksan