Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Kirppistelijät hoi! Duploista asiaa.

Vierailija
18.03.2023 |

Lapsi vihdoin ja viimein valmis luopumaan duplo legoistaan. Mulla varattuna kirppispöytä ensi viikolle ja nyt yritän miettiä miten nuo legot on järkevintä myydä pois. Lähdössä myyntiin olisi 4 isoa lelulaatikolllista duploja ja en kyllå yhtään tiedä minkälaisiin setteihin nuo kannattaisi jakaa ja millä hinnalla ne liikkuu? En ole itse voinut sairauden takia käydä kirppistelemässä nyt muutamaan vuoteen, joten en ole voinut katsoa, miten muut myy. Peruspalikoiden lisäksi paljon erikoisempia palikoita, ukkeleita, eläimiä, autoja, pienempiä alustoja sekä niitä isoja rakennusalustoja. Olisin kiitollinen vinkeistä:). En haluaisi pilkkahintaan myydä mutta en myöskään liian kalliilla kun en haluaisi kantaa niitä takasin kotiin.

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
18.03.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

Pussita niin, että pussiin tulee joku järkevä kokonaisuus (auto, kuski, perävaunu, palikoita tallin verran / eläimiä, hoitaja, puita, palikoita aitauksiin tmv), yksi alusta per pussi. Ei alle 10 palikan pusseja. Ja hinta max 10€ per pussi.

Vierailija
2/3 |
18.03.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

Samaa mieltä edellisen kanssa, kohtuullisen kokoisia pusseja, joissa jonkinlainen kokonaisuus, tai sitten vaikka peruspalikkapusseja, ja kohtuullinen hinta. Sitten voi itse kukin ostaa isomman tai pienemmän määrän niitä pusseja.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
18.03.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jos nyt vaikka katsot torista. Pitääkö kaikki kysyä täältä?