Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Kansanedustajan blogi kuin varhaisteinin höpinät!

Vierailija
20.11.2006 |

Luin Iltasanomien linnanjuhlat blogia ja tuon yhden kansanedustajan kirjoittelu ovat ihan käsittämätöntä höpinää kivoista vaatteista siellä ja täällä.



Olen varmaan tosikko, mutta tuosta sai kyllä tahattomasti sen kuvan, että kansanedustajana oleminen on hänelle ammatti, missä saa pukeutua ihaniin juhlamekkoihin ja käydä välillä torilla tavallisten ihmisten ihailtavana, kunnes taas palataan salonkeihin juhlavaatteissa muiden poliitikkoprinsessojen kanssa.



Tai ehkä olen kade, en tiedä, mutta mä odotan noilta paneutumista lansäädäntöön ja laajoihin yhteiskunnallisiin kokonaisuuksiiin ja linjauksiin. Ja myös kykyä kirjoittaa asiateksitä, tuo blogi muistuttaa muistuttaa 14-vuotiaan päiväkirjamerkintöjä.

Kommentit (0)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kuusi yhdeksän neljä