Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Huonosti käyttäytyvät AIKUISET!

Suomi, Kusipäiden luvattu maa!
04.02.2023 |

Olen kiinnittänyt huomiota siihen, että erään harrastuksen piireissä LAPSET käyttäytyvät hyvin, tervehtivät, vastaavat tervehdykseen, ovat ystävällisiä ja kivoja, juttelevat ja tarjoutuvat oma-aloitteisesti auttamaan jopa aikuisia.
MUTTA heidän VANHEMPANSA EIVÄT TERVEHDI, EIVÄT VASTAA TERVEHDYKSIIN, eivät koskaan juttele, vaan ovat kylmiä ja ylimielisiä Kusipäitä! Ja kyse ei voi olla siitä, etteivät olisi kuulleet tervehdystä koska aina toistan sen siltä varalta, ettei kuultu, vastauksena vain tuijotusta, mutta kun sen jälkeen kysyn jotain muuta, niin siihen kyllä vastataan, eli kuultu on!

Mitälie ihmissuhdepeliä, kiusaamista ja ylenkatseen osoittamista tämmöinen moukkamainen peruskäytöstapojen noudattamattomuus on? En voi käsittää, miksi AIKUISET IHMISET (20-70v.) käyttäytyvät näin, kun itse omilta lapsiltaan vaativat hyviä tapoja! Aikuiset vauvat eivät sitten itse kykene täyttämään peruskäytöstapoja ja käyttäytymään asiallisesti ja inhimillisesti muita kohtaan.

Luulisi, että juuri harrasteporukoissa olisi järkevää yrittää käyttäytyä, että säilyisi ilmapiiri mukavana. Mutta ei! Kai se on niin, että Suomi on täynnä niin jäätäviä Kusipäitä, että tällaiset eivät kykene edes asialliseen käytökseen muita ihmisiä kohtaan. Vai mikä on tai minkä luulet olevan syynä tällaiseen erittäin huonoon käytökseen sinulla, joka näin toimit?

Onneksi nämä kiltit ja hyväkäytöksiset lapset ja nuoret sentään antavat toivoa paremmasta tulevaisuudesta!

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
04.02.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mikä laji?

Vierailija
2/4 |
04.02.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

Olen huomannut samaa. Suomalaisilla aikuisilla vaikuttaa olevan todella huonot käytöstavat sekä sosiaaliset taidot.

Ei oteta muihin aikuisiin mitään kontaktia.

Niin suomalaista tuppisuumeininkiä.

Hävettää olla suomalainen.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
05.02.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

Mikä laji?

Eiköhän se ole sama KAIKISSA lajeissa, lapset ja nuoret osaavat käyttäytyä, kaikki aikuiset eivät.

Vierailija
4/4 |
05.02.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

Veit sanat suustani, siis siinä että Suomi on täynnä kusipäisiä ja itsekkäitä iältään aikuisia ihmisiä.

Ei tarvi mennä kuin lähikauppaan käymään niin saat oivallisen otokset tästä porukasta.

Miten on tähän jamaan jouduttu...

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kahdeksan kahdeksan kolme