Kertokaa, missä iässä teitä on yritetty iskeä ja
Missä iässä se loppui?
Myös kyyläämiset saa kertoa.
Itselläni kyylääminen ja lähestyminen alkoi 13-vuotiaana, ja jatkui sitten vajaa kolmekymppiseksi (sain lapsia) ja sitten vielä kyyläämistä 39-vuotiaaksi asti. Nelikymppisenä olen saanut olla rauhassa.
Entä te?
Kommentit (13)
Alkoi vasta n 20 veenä, sitten oli pitkiä taukoja riippuen käytännössä painostani, nyt nelkyt veenä saan taas jotain huomiota tosin nuoruuden mitoissa en ole. Ylipaino ei sovi ruumiinralenteelleni yhtään (lyhyet raajat) ja paino kerääntyy vain yläkroppaan ja naamaan..
Ei minua yritetä iskeä, eikä olla koskaan yritettykään.
N26
11-vuotiaana ensimmäisen kerran aikuinen mies lähestyi seksiehdotuksien kanssa. Omanikäiset alkoivat kiinnostua 15-vuotiaana.
30-vuotiaaksi saakka minua lähestyttiin vähän väliä pyytämättä ja yllättäen. Käytännössä aina jos istuin vaikka oluella yksin, joku yritti tunkea seuraan. Sen jälkeen en ole jaksanut laittautua, meikittä ja verkkareissa saa olla rauhassa. Nyt olen 35. Eilen kaverin kanssa käytiin ulkona ja laitoin meikkiä ja hiukset hienosti sekä tyylikkäät vaatteet niin ventovieraat pyrki taas juttusille, eli oletan että jatkuu edelleen.
Suurin osa lähestymisistä on vastenmielisiä, humalaisten vanhojen ukkojen limaista läähätystä. Ehkä 1 tapaus sadasta on ollut sellainen että on ollut mukava jutella.
Vähissä on ollut. Joskus 8 vuotta sitten joku vielä tuli juttusille, sen jälkeen ei mitään. Yhdelle olen vaan kelvannut suhteeseen. Harmittaa olla kamaluus.
N46
Tyttäreni mukaan mulle (mies) flirttaillaan melkein koko ajan, vaikka 45 on jo ohi.
Kun olin nuorempi (alle 30) bussipysäkillä tuntematon nainen kysyi puhelinnumeroa ja pyysi kahville.
Vierailija kirjoitti:
Ei minua yritetä iskeä, eikä olla koskaan yritettykään.
N26
Käytkö myöskään missään?
Ei ole yritetty iskeä missään iässä. Olen saanut olla oikeasti niin rauhassa, että lienenkö edes näkyvä. Ilmeisen huomaamaton ainakin.
On minua vielä yritetty iskeä. Olen 48 v.
Vierailija kirjoitti:
On minua vielä yritetty iskeä. Olen 48 v.
Tuntuu menevän niin että 30-v. tienoilla tulee notkahdus miesten huomiossa mutta se palautuu entistä kovempana jos on hyvinsäilynyt
Mua on elämäni aikana lähestynyt kaksi miestä parisuhde- tai seksimielessä. Ensimmäisellä kerralla olin 24v ja toisella kerralla 38v.
Neljänkympin jälkeen on ollut kovin vienti. Oon kyllä omastakin mielestäni parantunut vanhetessani, hyvä kombo vähän pehmenneitä ääriviivoja ja kypsempää ajattelua. Nuorempana tuntemattomat ei juuri lähestyneet.
Ei oo koskaan alkanutkaan 🤠 Tai no, yks yritti kerran. Mutta se oli sellainen, joka yrittää kaikkea, jolla on pulssi 😅