Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Huuliherpes-voiteiden käyttö raskauden aikana

13.11.2006 |

Hei!



Onko teistä kukaan käyttänyt huuliherpes-voiteita raskauden aikana, esim. Zoviraxia tai Vectaviria? Entä oletteko koskaan kokeillut huuliherpekseen sinkkivoidetta?

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
13.11.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ei ole suositeltavaa mutta olen silti itse käyttänyt Vectaviria raskauden aikana. Käytin kuitenkin vain hyvin varovasti, ihan pieni sipaisu rakon päälle ja huolehdin siitä ettei lääkettä kulkeutunut suuhun. Käytin Vectaviria 3 kertaa päivässä 3 päivän ajan ongelmitta 2 raskauden aikana ja terveitä lapsosia ovat.

Vierailija
2/3 |
13.11.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Oriflamen tuotetta Tender Care! Olen kuullut paljon positiivista palautetta tästä " ihme voiteesta" huuliherpeksenkin nujertamiseksi (on _ihan_ joka paikan voide, sis. mm. mehiläisvahaa).

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
13.11.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Moi!



Tuota siis suosittelen kaikille huuliherpeksestä kärsiville. Ei sisällä lääkeaineita! Teho perustuu tarraan, joka ei päästä herpestä kukoistamaan. Ei tule edes rupea, paranee nopeasti ja ei mitään kipuja ja kihelmöintejä.



Ihan YKKÖNEN =)