Parinvaihto.
Miten saisin vaimon innostumaan parinvaihdosta? Yhdessä oltu n.10 vuotta, lapset hommattu ja yhteistä omaisuutta on kertyny mukavasti. Rakastamme toisiamme kovasti enkä ilman vaimoa halua elää. Ollaan hyvässä kunnossa ja voisin jopa väittää että hyvän näköisiä, ikääkin vasta kolmisen kymmentä. Olisi kiva saada uusia yhteisiä kokemuksia. Mutta en tiedä miten ottaa puheeksi. Ja kyllä meillä on seksiä ja vaikka minkälaisia leluja. Asia kiinnostaa itseä mutta en tiedä mitä mieltä vaimo on ja kuinka ottaa asia puheeksi.
Kommentit (6)
Sanoo vaan. Si vastaa kysymyksiin. Meillä 15v takana ja lapset tehty. Meillä mä oon naisena halunnu pitkään avartaa maailmaa. Mies kasvanu maalla eikä oo tälläsiä ikinä ees tajunnut ajatella. Ja ajatellut että se ei ikinä hyväksyisi millään. No kerran vaan otin asian puheeksi. Aattelin että suuttuu. No ei alko kyseleen. Kerroin et edetään rauhassa ja käydään seksibileissä tutustumassa. Ei tehdä jäätiköiden mitään. En tiiä onko siitä ikinä parinvaihtoon mutta yksissä seksibileissä käyty ja huhtikuussa uudestaan. Sekin on hyvä alku.
sidot vaan silmät ja meette taksilla seksibileisiin sanot että ihana yllätys. Sitte sidot jalat ja kädet ja riuhdot pikkarit pois ja huudat kovaa että tulkaa pojat painamaan!
Kiva yhteinen kokemus jota on mukava sitte muistella.
Näytetään waimollesi kuvani minusta ja meisselistäni,,,
Siitä se seikkailu sitten alkaa,,,
Melkein tekisi mieli sanoa että unohda. Kertomasi mukaan teillä kaikki hyvin. älä lähde toimivaa korjaamaan. riskit on isot jos olet ne valmis ottamaan ja seuraukset kärsimään niin, sattumalta valitset aiheeseen sopivaan eroottista materiaali ja otat ns. leikilläsi asian siinä yhteydessä puheeksi ja tunnustelet vasta reagtiota.
Tärkeintä varmaan esittää asiaa niin että se olisi nimenomaan yhteinen harrastus. Ettei tule sellainen kuva että itse haluaa päästä sekstaamaan muiden kanssa ja yhteinen harrastus on vain tekosyy sen toteuttamiseen. Alussa ei todellakaan kannata heti tehdä mitään vaan ihan vaan tunnustella ilmapiiriä joko toisen parin kanssa tai jossain bileissä. Sitten kun molemmille ok niin etenee.
Vinkkejä.