ST1 uudet päätteet
Oli näköjään uusittu paikallisella asemalla tankkauspisteiden päätteet. Nyt ei enää pystynyt entiseen malliin asettamaan rahamäärää jolla tankkaa, vaan "maksu tankatun määrän mukaan". Mikähän tässäkin on ideana, että ne pikkurahalla liruttajat vahingossa laittaisi vähän extraa ja menisi paremmin bensaa kaupaksi? Lisäksi jäi vaivamaan, että nyt kun siellä on "piikki auki" niin voiko seuraava tankkaaja pian tankata minun laskuuni jos tapahtuu joku häiriö.
Kommentit (3)
Vierailija kirjoitti:
Aiemmin valitsin 90 euroa ja veloitus meni toteutuneen mukaan. Aina tuossakin jäi todellisen kulutuksen ja tuon 90 euron väliin tyhjää. Ei silloinkaan ollut piikki auki seuraavalle tankkaajalle.
Silti hieman häiritsee, kun olen aina tankannut 20 eurolla, että siitä yli ei ainakaan voi mennä. Mutta miksi nuo rajat on menty nyt poistamaan, ei kai siinä ole muuta syytä kuin myynnin lisääminen kun moni varmasti päästää vähän sen parin kympin yli kun niin vaikea tähdätä tasalukemaan.
Vierailija kirjoitti:
Mutta miksi nuo rajat on menty nyt poistamaan, ei kai siinä ole muuta syytä kuin myynnin lisääminen kun moni varmasti päästää vähän sen parin kympin yli kun niin vaikea tähdätä tasalukemaan.
Tai vastattu asiakkaiden tapaan toimia. Itselleni tuo rajan valinta on ollut aivan turha lisävaihe, koska aina olen valinnut riittävän suuren rajan saadakseni tankin täyteen. Tuskin olen ainutlaatuinen kuluttaja tässä toimintatavassa.
Aiemmin valitsin 90 euroa ja veloitus meni toteutuneen mukaan. Aina tuossakin jäi todellisen kulutuksen ja tuon 90 euron väliin tyhjää. Ei silloinkaan ollut piikki auki seuraavalle tankkaajalle.