Juiliminen oikealla poskihampaissa
Hei! Minulta on poistettu viime vuoden keväällä yksi poskihammas oikealta puolelta alahampaiden alueelta. Nyt tämän vuoden heinäkuun alussa on alkanut juiliminen oikealla ylhäällä olevien poskihampaiden seudulla. Sieltä löydettiin heinäkuulla ientulehdus jonka luulis olevan jo mennyt ohitse. Löydettiin myös krampissa oleva poskilihas oikealta. Narskuttelen välillä myös. Olen käynyt pari kertaa nyt parin viikon aikana purentalihashieronnassa. Ei ole silti kipu lähtenyt ja minulle on suositeltu purentakiskoa. Mietin että voisiko hammasimplanttia sekä purentakiskoa miettiä ja kumpi ensin? En tiedä auttaisiko pelkkä purentakisko oikean puolen kipuun
Kommentit (3)
Onko viisaudenhampaat jo poistettu? Se tulee mieleen ensimmäisenä.
Ei ole enää viisaudenhampaita. Ne on poistettu aikoja sitten. Niin en vaan tiedä kuinka usein narskutan. Eikö implantti kestäisi ku on purentakisko?
Botoksia laittavat pahoissa tapauksissa purentalihaksiin myös. Implantti ei ehkä mahdollinen jos paha narskutus, eivät kestä. Kisko varmaan hyvä.