Oletko vapaaehtoisesti sinkku?
Kommentit (28)
Kyllä, olen. Miksi? En vain tarvitse naista mihinkään. Mies on onnellisempi sinkkuna. -nuori mies pieneltä kylältä
Olen. Tietty vaihtaisin tämän parisuhteeseen, jos mahdollisuus hyvään sellaiseen tulisi vastaan, mutten aktiivisesti etsi sellaista.
Olen incel enkä ole tyytyväinen siihen, että en ole ollut koskaan naisen kanssa. Naiset eivät ole halukkaita auttamaan minua. Rahaa ei ole maksullisiinkaan.
Olen osa-aika sinkku pitkän yhdessäolon jälkeen, hyvin pärjään yksinkin.
Miksi et? Eikö sinulla ole varaa asua yksin? Läheisriippuvainen? Seksiriippuvainen?
En, haluaisin parisuhteen. Mutta kyllä yksinoloonkin tottuu.
Olen. En koskaan tapaa sellaisia miehiä, joista pitäisin tarpeeksi ryhtyäkseni parisuhteeseen. Erosin 12 vuotta sitten, enkä ole kiinnostunut kenestäkään sen jälkeen. Ja yksin on niin ihanan helppoa ja vapaata elää, etten edes halua mitään suhdetta tähän sotkemaan.
Olen, tällä hetkellä työ, harrastukset ja lapset vie kaiken ajan.
-m
Olen. Lopetin suhteen v. 2020 koska se oli huono. En ole sen jälkeen kokenut tarvitsevani miestä mihinkään.
Kyllä. On muuta tekemistä ja en ota suomalaista haukkuvaa.
Vierailija kirjoitti:
Kyllä, olen. Miksi? En vain tarvitse naista mihinkään. Mies on onnellisempi sinkkuna. -nuori mies pieneltä kylältä
Useimmat miehet kyllä sietävät naista että pääsevät tekemään tähän tarpeensa.
Olen. En ole kiinnostunut parisuhteesta, seksistä tms. Tykkään elää ja olla yksin.
Vierailija kirjoitti:
Miksi et? Eikö sinulla ole varaa asua yksin? Läheisriippuvainen? Seksiriippuvainen?
Rakastuin häneen n.30v sitten,meillä yhteiset elämämme tavat olla täällä,rakastamme luontoa ja olla osa sitä ja meillä on varaa viettää aikaamme siellä,etenkin Lapin tuntureiden ja revontulien lumoissa.
Olen. olen paljon mieluummin sinkkuna kuin kenenkään kanssa väksin tai siksi, että tyytyisin, koska ei tällainen tyytyminen olisi minusta reilua kumpaakaan kohtaan. Sekä parisuhteessa että sinkkuna olossa on varmasti omat hyvät kuin huonot puolensa mutta on erinomaisen ikävää, jos ei osaa antaa omalle elämälleen arvoa tai kokee elosna korkeintaan puolinaiseksi sinkkuna. Olkoonkin, että hlau rakastaa ja tulla rakastetukis ovat perin yleisinhimillsiä tunteita.
Olen pakotettu sinkkuuteen, send help.
En mutta olen kuitenkin onnellinen sinkku. Mieluummin yksin kuin epäsopivan kanssa.