Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Olin korviani myöten ihastunut ja yhtäkkiä tunteet katosivat

Vierailija
27.09.2022 |

Perhosia oli vatsassa aina kun tämän miehen näin ja kaipasin hänen luokseen koko ajan. Emme ole siis tapailleet vaan ollaan ihan kavereita, ajattelin jo että tästä saattaisi tulla jotain. Mitään poikkeavaa ei ole tapahtunut, meillä on edelleen hauskaa toistemme seurassa, flirttailemme paljon. Mutta huomaan, ettei enää kiinnosta. Ja kun tätä aloin miettimään, huomaan että nämä asiat menevät itselläni kausissa. Juuri nyt on sellainen vaihe, että haluan vapaa-ajalla olla vaan sohvalla viltin alla ja uppoutua elokuviin. Hetki sitten olin vielä aktiivinen ja tosiaan aivan ihastunut.

Normaalia? Vertaistukea? Voiko ihastus lakata olemasta tuosta noin vaan vai oliko se edes ihastumista?

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
27.09.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

Osa ihastumista, sanoisin...

Kun on ihastunut/rakastunut, tunteet heittävät tuollaista vuoristorataa.

Vierailija
2/4 |
27.09.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

On täysin normaalia ja käynyt mullekin noin monen monta kertaa. Usein lopulta huomasin että en oikeastaan siihen itse ihmiseen missään vaiheessa ollutkaan ihastunut vaan siihen ihastumisen tunteeseen, omaan mielikuvaan siitä millainen ihminen olisi (millä ei sitten ollut mitään tekemistä todellisuuden kanssa) ja huomioon mitä kyseiseltä ihmiseltä mahdollisesti sain. Jossain vaiheessa ne ruusunpunaiset lasit lähtee silmiltä ja herää että juu ei todellakaan, mitä ihmettä tuossa ihmisessä oikein näin. 

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
27.09.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

Minusta tuo ei kuulosta ihastumiselta.

Vierailija
4/4 |
27.09.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

Te tarvitsette vaan enemmän tilaa suhteessa alkutäpinöiden jälkeen. Ihminen ei välttämättä ole väärä. Jos pystytte kommunikoimaan ja molemmat luottaa että suhde ei ole lopussa vaan tasaantuu, niin voi tulla hyvä parisuhde, jossa aaltoilee ihastumisen tunteet uudestaan myöhemminkin.