espoon alueen asioista.
Onko olemassa muuta päivätoimintaa 3 vuotiaalle puheviivästeiselle kun päiväkoti kuntouttavassa mielessä? onko erikseen muskareita, kerhoa tms. eriteltyä toimintaa?
Onko teillä sattumalta tietoa muista erityispäiväkodeista kun Kilon päiväkoti? Tai kokemuksia Kilon päiväkodista?
Kommentit (5)
Ryhmän aikuiset olivat aivan ihania. Tukiviittomat oli käytössä, mutta enemmän kuitenkin kuvat.
Kummassakin erityisryhmässä on mielestäni tällä hetkellä täysimiehitys.
Espoonlahdessa on ainakin erityispäiväkoti, Aaalonhuipun päiväkoti, sen lisäksi ainakin Kipparin päiväkodissa ja Merenkulkijan päiväkodissa on integroituja ryhmiä.
Todella ihana paikka. Neljä vuotiaalla tytölläni puheen ja kommunikaation kehitysviivästymä. Aloitti tuolla elokuussa ja on ollut tosi ihana paikka.
Aivan ihana paikka ja osaavat hoitajat. En voi muuta kuin kehua. Meillä ainakin yhteistoiminta sujui tosi hyvin ja apua saatiin kaikkiin kysymyksiin. Mitä tulee tuohon muuhun toimintaan en osaa sanoa. Meillä poika kävi ihan tavallisessa muskarissa PikkuPurtilossa, joka on nykyään liitetty Tapiolan musiikkiopistoon ja ei ollut mitään ongelmaa olla ryhmässä.
Onko lapsesi ollut opaaleissa vai topaaseissa? Meidän lapsemme on ollut aikoinaan topaasi-ryhmässä, ennen kuin muutimme pois alueelta. Viime vuosi oli todella rankka puuttuvan henkilökunnan takia, mutta nyt siellä on ilmeisesti asiat paremmin?
Itse olin pettynyt, kun ryhmän aikuiset eivät osanneet tukiviittomia, muuten ihan mukava paikka.