Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

VAUVAKUUME!!Ensimmäisestä haaveilevat.. :)

30.10.2006 |

Eli haaveillaan ensimmäisestä vauvasta. Onko täällä palstalla muita jotka vasta yrittää tulla raskaaks eikä ennestään ole lapsia..? Mitä kaikkee pitäis ottaa huomioon, siis esim. ruokavaliossa jne..? Ja muutenkin olis kiva kuulla muiden samassa tilanteessa olevien ajatuksia.. :) Ikää minulla on 24v.

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
30.10.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ensikoihin! Ensikot on pino ensimmäistä kuumeileville, siellä on jokapäivä oma pino ja vilkasta keskustelua . Tuohon ruokavaliokysymykseen mulla ei ole tietoa, itse olen syönyt kuten ennenkin. Aloin tosin syödä monivitamiineja kun alettiin yrittämään lasta.

Vierailija
2/3 |
30.10.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

eli kuten maitikka jo kertoi, me ensikoissa toivomme kaikki sitä ensimmäistä omaa vauvaa. eli tervetuloa sinne jutustelemaan :). ruokavaliota en vielä ole itse mitenkään muuttanut vaan odottelen ensin että sais tehtyä sen positiivisen raskaustestin. vitamiinejä aloin kuitenkin syömään ja popsinkin säännöllisesti multitabs special 2+ tabletteja jotka on tarkoitettu raskaana oleville, raskautta suunnitteleville ja imettäville naisille.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
30.10.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

kiitos tiedosta, eli siirrynpä tästä sinne ensikoihin.. =)