Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Kantaan kirjataan asiani toisin kuin sanoin

Vierailija
03.09.2022 |

Mä olen sairauteni kanssa niin pirstaloitunut ja masennus sitä myöten pahentunut. Sairaalan lääkäriä jännitän ihan hulluna, koska hän on poikkeuksellisen nopeatempoinen, eikä ole kiinnostunut näköjään yhtään enempää kuin pari minuuttia. Hänen kirjaukset on osin virheellisiä ja itkun kanssa soitin terveyskeskukseen ja huomasin kyllä heti, että ajatukseni katkeili ja lopputulema Kannassa ihan jotain muuta kuin selvitin. En tajua.

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
03.09.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

Pyydä oikaisua lääkäkriltä . Itse tein terveysamen Johtajalle A.4 kirje oikaisu pyynnön lääkärin virhellisestä kirjotus. Se oikaistiin.Mutta oikaseva lääkäri laittanut tieto terveysamella Valittanut lääkäristä.Koskaa asiaa kysyi toinen lääkäri miksi olet valittanut lääkäristä:Sitä taas huvikseen terveysaseman halinto ilmoitus ylilääkärille.A 4 paperilla.

Vierailija
2/2 |
03.09.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mulla oli entisen hoitotahon kanssa jatkuvia ongelmia väärin kirjattujen asioiden/ väärien tulkintojen kanssa. Otin lopulta yhteyden potilasasiamieheen, jonka jälkeen hommaan tuli hieman enemmän tolkkua.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: viisi kolme neljä