Taas tarvittais erotuomaria.
Maailman lapsellisin murjotuksen syy meidän perheessä nyt, mutta kumpi on oikeassa:
Mies halusi mennä töiden jälkeen uimahalliin paikkakunnalle A. Ehdotin, että voisin tulla muksun kanssa mukaan, odottaa autossa sen ajan kun mies ui. Lähtö olis ollut sopivasti päikkäriaikaan, eli muksu olis nukkunut autossa ja minä olisin voinut lukea tenttiin. Sitten olis ajettu paikkakunnalle B, jonne kummallakin oli tärkeää asiaa. Uimahallipaikkakunta on matkan varrella paikkakunnalle B, ja näin olis saatu säästettyä bensaa.
Mutta miehelle ei käy, ei. Vissiin viikottaiselle teinienkuolausretkelle ei käy ottaa vaimoa mukaan, ettei vaan hallissa tule vahingossa perhe mieleen. Olis pitänyt minun ja muksun ajaa toisella autolla myöhemmin sinne, viis bensankulutus, ja sitten olis jätetty auto hallille ja jatkettu toisella paikkakunta B:lle.
Ja kaikesta eniten mua vituttaa se, että olen ollut koko hvetin viikon neljän seinän sisällä sairaan lapsen kanssa, kumpikohan meistä enemmän tarvi sitä vaihtelua. Ja yhdessä ei voitu mennän uimahalliin, koska molemmat ollaan toipilaita. Ja olis ollut lapsenkin kannalta hyvä että olis saanut nukkua autossa, olis saanut kunnon satsin raitista ilmaa.
Mies meni sitten yksin. Lapsellista, tiedän. Mutta vituttaa tuo ukko niiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin.
Kommentit (4)
-vai oliskos sulla sit tapana motkottaa esim. että kylläpä kesti tms, että siis mies halusi olla rauhassa!
Eihän teistä haittaa jos autossa olette? Ettei ois treffit?