Vilma Murto voitti EM-kultaa viikko sitten. YLE Areena on poistanut lähetyksen jo!!!!!
Paljon pas***** kuitenkin on listoilla mutta ei dramaattista ja viihdyttävää seiväskisaa. Vi**u noloa.
Kommentit (14)
Ketä tuolla YLE:ssä on oikein töissä?
Yle on . Ei pysty edes tallentamaan elisaviihteestä tulevia alueuutisia siltä kanavalta miltä tulee oikeana päivänä. Ilmottaa ettei tekijänoikeussyistä voi tallentaa. Yle-veron kuitenkin maksan et periaatteessa mulla ois oikeus. Kuitenkin seuraavan päivän uutisen voin tallentaa, eli elisa siirtää vissiin syyn ylelle
Vierailija kirjoitti:
Ketä tuolla YLE:ssä on oikein töissä?
eikhän noissa valtion laitoksissa ole työntekijöitä ja niiden sukulaisia kuten muissakin valtion laitoksissa.
Tässä sulle lista ketkä siellä vastaa
Löytyy youtubesta. Onko tuttu paikka?
Urheilukisojen näyttöoikeudet netissä ovat varmaan aika rajatut, Yle on saanut ostettua oikeudet vain tietyksi ajaksi lähetyksen jälkeen.
Vierailija kirjoitti:
Urheilukisojen näyttöoikeudet netissä ovat varmaan aika rajatut, Yle on saanut ostettua oikeudet vain tietyksi ajaksi lähetyksen jälkeen.
Eivät halunneet maksaa pitempään, koska rahojen pitää riittää nuubiankielisiin uutisiin.
On tuolla aika paljon noita:
Areena on melko sekava paikka nykyään.
Löytyy tubesta ihan ilmaiseksi. Käyn välillä fiilistelemässä ja saisi olla Wilman hypyt areenassakin.
Vierailija kirjoitti:
Löytyy youtubesta. Onko tuttu paikka?
Areena voisi laittaa linkin sinne. Samoin kuin terveyskeskusten ajanvaraaja vinkkaa soittajalle että ottaa yhteyytä Terveystaloon.
No ei ole poistanut!
Tässä on koko lähetys seiväsfinaalista:
https://areena.yle.fi/1-62967983
Tässä klippi 485 ylityksestä:
https://areena.yle.fi/1-63213762
Muitakin klippejä Wilma Murrosta löytyy vaikka kuinka monta tästä listasta (klikkaa ylhäältä "klipit"):
Ei naisten voitot vieläkään kiinnosta ihmisiä vaikka mukamas ollaan niin edistyneitä ja tasa-arvoisia.