KIITOS sinulle, joka kesällä tällä palstalla käskit kokeilla oliiviöljyä rintoihin ryhtiä antamaan!
Nyt muutaman kuukauden öljyilyn jälkeen olen lähes varma näkeväni oikeita tuloksia. - Rintojen iho on tosi hyvässä kunnossa ja jotenkin kimmoisampi. Että ihan vaan vinkiksi kaikille. Pieni määrä oliiviöljyä suihkun jälkeen rintoihin levitettynä kosteusvoiteen sijaan...Toinen varma tehokohottaja on Biothermin bust-up lotion, joka siis ihan todella tuottaa näkyviä tuloksia. Se vaan on aika pirun kallista (n. 50 euroa kuukauden satsi). Itse olen puolentoista vuoden aikana käyttänyt kolme tällaista Biothermin voidepurkkia kuurin omaisesti ja nyt tosiaan kesästä asti voidellut aina suihkun jälkeen tuolla oliiviöljyllä. Voitelu tapahtuu tehokkaimmin, kun öljyä/voidetta levitetään rintojen alta kumpaakin rinnan sivua pitkin ylöspäin sivellen, ja sitten vielä sivellään ylöspäin menevin vedoin decolte-alue aina kaulaan asti ja lisäksi harteilta kohti kaulaa. Samalla teen aina kymmenen rintalihasliikettä (painetaan kämmeniä vastakkain rintakehän edessä). Rinnat ovat aivan saletisti paremmassa, pystymmässä kunnossa kuin koskaan!
Ei tämä nyt varmaan mihinkään nahkapusseihin tehoa, mutta esimerkiksi sellaisiin normaaleihin pieniin c-kuppeihin kuin minulla, jotka ovat periaatteessa ihan kuosissa, mutta kuitenkin vähän kimmoisuuttaan menettäneet.
Ihan vaan siis vinkiksi kaikille, kannattaa kokeilla. Eihän tähän kauan aikaa suihkun jälkeen kylppärissä mene ja mitään ei menetä!
ps. Ja kokeilkaapa muuten tuota jumppa-liikettä peilin edessä ilman paitaa, siinä tosiaan näkee, kuinka rinnat " supistuvat" niitä ympäröivien lihasten työskennellessä.
Kommentit (2)
llista perusvoidetta), jonkin aikaa tosiaan kuljeskelen ilman paitaa, jotta öljy imeytyy. Eihän sitä kuitenkaan suuria määriä laiteta, eikä sitä imeytymistä kauan tarvitse odottaa kun sivelee kunnolla. En ole huomannut liivien mitenkään kärsineen.
-ap
Luulisi, että liivit on pian entiset, jos laittaa päälle öljyisiin rintoihin.