Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Onko täällä muita, joilla ei ole mitään tukiverkostoa ympärillään?

Vierailija
25.10.2006 |

Miten jaksatte? Itse olen täysin yksin lapseni kanssa eikä ole ketään, jolta pyytää apua, jos sitä sattuisi tarvitsemaan. Mietityttää juuri nyt, kun olen itse kamalassa flunssassa enkä meinaa millään jaksaa lapsen kanssa. Tämä tukiverkoston puute tuntuu ihmetyttävän myös päiväkodissa, jonka mukaan lapsella kuulemma täytyy olla joku varahakija. Mutta kun ei ole, niin ei ole. Surullista sinänsä.

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
25.10.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Lapset ovat kylläkin kotona , eivät päiväkodissa. Mutta silti se tukiverkko puuttuu. Hirveää sairastaa, kun ei ole ketään apuna. Mutta tähänkin tottuu.

Vierailija
2/3 |
25.10.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

huolehtiva ja välittävä vanhempi huolehtii niin, että tukiverkko on olemassa, edes äärimmäisessä hätätilanteessa. Ei tartte olla sukulainen, vaan joku muu aikuinen ihminen, johon luotat.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
25.10.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kyllä mullakin oli ennen, mutta eron myötä kaikki, mm. omat vanhempani, hylkäsivät minut ja lapseni. Jos kuolisin, lapsi menisi varmaankin isälleen, vaikkei hän nykyisin haluakaan juuri osallistua lapsen elämään.



ap