Pesuhuoneessa naksuu?
Mistä ihmeestä voi johtua kun yhtäkkiä alkanut kova napse kuulumaan pesuhuoneesta, aivan kuin seinään laattaa vasten napautettaisiin jollain? Kuuluu useita kertoja päivässä eikä tällaista ennen ole ollut.
Kommentit (8)
En ole koskaan pesuhuoneessa naksunnan kuuluessa joten paha sanoa mistä kuuluu. Kajahtelee sieltä kuitenkin koko asuntoon kun olen toisissa huoneissa.
Seinät vääntyilevät ja laatat napsuvat poikki ja valmistautuvat pomppaamaan lattialle
Vierailija kirjoitti:
En ole koskaan pesuhuoneessa naksunnan kuuluessa joten paha sanoa mistä kuuluu. Kajahtelee sieltä kuitenkin koko asuntoon kun olen toisissa huoneissa.
Asutko kerrostalossa? Entisessä asunnossani paukkuivat vesiputket kun joku naapuri valutti lämmintä vettä. Sellainen KOPS-ääni kuin joku napauttaisi vasaralla seinään. Aluksi kuului tiheästi ja sitten vähitellen yhä harvemmin kunnes loppui, ja alkoi taas uudestaan heti kun joku alkoi valuttaa vettä. Jouduin lopulta muuttamaan tuon takia, kun taloon muutti joku, joka valutti vettä kaiken yötä, eikä asunnossani pystynyt enää nukkumaan jatkuvan kopseen takia.
Siellä on joku eläin satimessa.