Taisi olla CIA joka hoiteli JFK:N pois päiviltä. Motiivi: kansallinen turvallisuus
Vain 10 päivää ennen salamurhaa JFK allekirjoitti määräyksen, joka olisi pakottanit luovuttamaan sekä hänelle itselleen että NASA:lle kaikki asiakirjat jotka CIA:lla oli hallussaan liittyen amerikkalaisten ufotutkimuksiin. Eikä tässä vielä kaikki: JFK halusi myös että USA jakaa kaiken tietonsa avaruudesta NL:n kanssa.
Kommentit (4)
Fidel Castro, Neuvostoliitto, varmaan monet muutkin halusi että hän kuolee kuten Lee Harvey Oswald.
Siis tuosta määräyksestä sinänsä on turha väitellä kuin myöskään JFK:n halusta jakaa tietoja NL:n kanssa, koska näistä löytyy ihan mustaa valkoisella. JFK piti puheen myös YK:ssa liittyen haluunsa jakaa tietoja NL:n kanssa. On siinä saattanut olla "deep state" hieman "harmistunut". Terv. Ap
Kennedy oli hyvä mies. CIA suojelee Deep State pedofiileja. Kennedy halusi rikolliset pois vallasta. Niinpä hänet tapettiin.
Samat tahot jahtaavat nyt Trumppia.
Mafia halusi myös hänet päiviltä. Kennedy pääsi presidentiksi mafian tuella mutta kääntyi heitä vastaan. Oswaldin ampunut J. Ruby tiedettiin olleen mafiaan kytköksissä.