Lue keskustelun säännöt.
Alue: Aihe vapaa
Olen ollut vuosia pienessä psykoosissa
03.08.2022 |
tai lähinnä irti itsestäni, mutta en missään tapauksessa kunnossa. Ajoittain paremmassa ja välillä huonommassa kuosissa. Silti olen hoitanut kaikki asiat ok ja välillä leikkinyt myös ihmissuhteissa normaalia. Lääkitystä minulla ei ole. Mitäköhän tämä on? Ajoittain sietämätöntä ahdistusta.
Kommentit (6)
Minusta tuntuu, että olen ollut tuossa tilassa koko traumattisen lapsuuteni jälkeisen ajan - ja olenkin. Ihan järkyttävää. Omaa kokemusmaailmaa ei voi jakaa kenenkään kanssa.
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Minulla alkoi siitä kun huomasin ystäväni trollailevan somessa oletetulla elämälläni. Aivan järkyttävää lukea.
Alue: Aihe vapaa
Sama mulla, mutta lääkkeitten vuoksi on ollut sumuverho silmien edessä. Nyt ilman lääkkeitä elämä tuntuu vaikealta ja ahdistavalta.