Kuinka hyvä kunto sinulla on? Kuvaile vähän, ole rehellinen.
Itselläni ei ole juuri mitään lihaksia. Yläkropassa ei ole voimaa enkä jaksa edes lumikolaa työntää kädet irti vartalosta vaan tuen olkavarret kylkiin/etukehoon. Alakropassa kunto on parempi, pystyn pyöräilemään monta kymmentä kilometriä päivässä eikä tee tiukkaa. Väsyn kyllä lopussa, energiat loppuu, mutta en juuri hengästy eikä lihaksiin satu. Keskivartalo on sillä tavalla kuosissa että jaksan pitää hyvää ryhtiä.
N38
Kommentit (4)
Älykello kuvaa kuntoni heikoksi, en tiedä mihin se perustuu sillä pystyn polkemaan surutta 50km pyörälenkkejä.
Tosi huono. Kävellä jaksan, mutta siihen se aikalailla jää. En jaksa hölkätä, pyöräily on todella rankkaa, en pysty tekemään esim. yhtään vatsalihasliikettä tai punnerrusta.
Koiran kanssa tulee lenkkeiltyät paljon ja tässä vieressä on sellaisia lenkkipolkuja, joissa on myös korkeuseroja. Ihan tarkoituksella kiipeän jyrkimmät kohdat ylös aina ja kyllä niissä on kunto noussut. Alussa olin ihan puolikuollut, mutta nyt ne kävelee jo helposti ylös asti.
No eilen kannoin 80 kpl n 20 kiloisia kivilaattoja varastoon 35 asteen helteessä, toki auringossa huomattavasti kuumempaa. Välillä hetki varjossa ja taas jatkettiin. 1600kg yhteensä, 3 tuntia meni aikaa mutta tulipa tehtyä
t polvivaivainen, kipusairas ja heikkokuntoinen 62v mummeli.