Olen bongannut jo useita miehiä naisten sarjoissa MM-kisoissa!
Turhauttavaa! Ja näillä "naisilla" on kaikilla tyttöystävät (olen tsekannut heidän instagramit ym.). Juokseevat miesten asuissa, ettei paljastu. Ei lantiota, vartalo selvästi miehen. V-vartalo. Näitä on nyt kun sieniä sateella. Nämä on ihan avoimesti miehiä, miehen vartalolla, ei mitään "epäselvää" sukupuolta siis.
Esim. Aleia Hobbs https://www.instagram.com/aleiabitofthis/?hl=en
Michelle Lee-Ahye https://www.instagram.com/kinglee10.6/?hl=en
Meno eilisellä 3000 ja 10000 erissä oli jo naurettavaa, Useita miehiä. Yksi mies Eritrean Rahel Daniel. On aivan päivänselvä mies.
Kommentit (9)
Jos olisin lihaksikas, niin näyttäisin ihan samalta. Ja olen nainen, tiettävästi.
Niin no maailmassa on isot korporaatiot ja heidän omistamat mediat päättäneet, että sukupuolen määritelmä on sen hetkinen tunnetila. Aikaisemmin ollut määritelmä toimivan Y kromosomin läsnäolon tai puuttumisen tuottamista ominaisuuksista on ilmeisesti vanhentunut.
Nyt urheilu on reilumpaa kaikille kun kaikki saa osallistua.
Onko se siis transsukupuolisille sallittua?
Miehelle tästä puhuin ja arvioin kuvia, alkoi inttää että on niitä naisilla monenlaisia lantioita, kauppareissulla kuulemma näkee.
Lopulta päästiin siihen että syytteli minua miksi menin synnyttämään...
fiordaliza cofil. selvä mies. 400 metrillä
Nyt kun sukupuolia on rajattomasti, pitäisi kilpailuissa olla vain yksi sarja.