Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Oletko onnistuneesti muuttanut eläntapojasi?

Vierailija
12.07.2022 |

Miten se kävi? Mikä toimii ja mikä ei toimi?

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
12.07.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

Olen. Nykyään olen alkoholisti. Siihen auttoi viinan juominen. Mikäli olet aloittelija, niin suosittelen aloittamaan alkoholismin miedommilla juomilla.

Vierailija
2/3 |
12.07.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

Olen jonkun verran muuttanut. Lopetin alkoholin käytön kokonaan pari vuotta sitten, vähensin punaisen lihan yleisen maksimissaan kerran viikkoon, lisäsin huomattavasti terveellisiä aineksia ruokavaliooni, jätin lähes kaikki mehut ja limut pois ja otin juotavaksi veden ja kuplaveden. Lopetin leivosten ja pullien ostamisen ja saan syödä entisiä herkkujani, eli nakkeja vain kerran kuukaudessa kohtuullisen määrän. Olen myös lisännyt liikuntaa reilusti, samoin hyötyliikuntaa ja painoni on vähentynyt kymmenisen kiloa.

Nämä asiat eivöt ole enää edes vaikeita, vaan ovat normaalia arkea, joten suunta on hyvä. Myös labratestien perusteella terveyteni on nyt parempi kuin 20 vuoteen ja kuntoni on myös tosi hyvä. Sen huomaan nopeasti, kun lähden vaikka kävelemään. N48

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
12.07.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

No kyllä esiim opiskelun suhteen ennen itsetuntoni oli niiin heikko että opiskelin tyyliiin hauki on kala -metodilla jotta ei jäisi mitään epäselvyyyksiä. Rehtori oli lukion historian opettaja ja antoii aina kymppejä kun opiskelin koko kirjan ulkoa. Muttta nykyään jos opiskelee käsitteet, avainsanat ja verbit niin aivot tekee itsenäisesti työötä oppimisen eteen niiin ettei käsityksen luomiseksi tarvitse tehdä juurikaaan töitä.