Miksi Suomi ja Ruotsi neuvottelevat Turkin kanssa?
Kommentit (7)
Siksi kun Pohjolan idioottikansat päättivät alkaa kyselemään Nato-jäsenyydestä vasta kriisin alettua eikä hyvän sään aikana.
Kiitos punavihreän politiikan mielettömyyden pitää nyt pieni ihmisryhmä Suomen kohtaloa käsissään. Kiitos punavihreät.
Koska Venäjä maksaa Erdoganille siitä. Suomen olisi pitänyt liittyä Natoon kun Neuvostoliitto hajosi, mutta ette tunne historiaanne, niin ette liittyneet. Olemme sotineet Venäjän kanssa kymmeniä kertoja. Jos yksi Pietarin katupoika saa tämmöistä aikaan, niin miettikää sitten kun semmoinen ihan oikea psyko pääsee apokalyptiseen hurmokseen. Hitler oli muuten ihan tunteikas ihminen ennen lääkepöllyjään.
Neuvotteluja käydään vain näön vuoksi.
Vierailija kirjoitti:
Siksi kun Pohjolan idioottikansat päättivät alkaa kyselemään Nato-jäsenyydestä vasta kriisin alettua eikä hyvän sään aikana.
Rooman Paavi kirjoitteli jos satoja vuosia sitten että Suomalaiset eivät hirveästi Jumalaa kunnioita, paitsi sitten kun tulee nälänhätä, niin jopa alkaa Raamatun sana kelpaavan. Kandee oikeesti korjata paska.
Vierailija kirjoitti:
Neuvotteluja käydään vain näön vuoksi.
Niinpä. Todellisuudessa tilanne raukeaa vasta, kun Erdogan päättää niin. Ja vaikka jäsenyysneuvottelut saataisiin käyntiin, Turkki voi pysäyttää prosessin myös ratifiointivaiheessa.
Pitää vain laittaa kurdit paluu lennolle niin asia on kunnossa.