Haluatko että ois yli 20 astetta kesällä
Kommentit (16)
Tykkään lämpimästä kunhan ei ole niin pitkiä helleputkia että kuumuuteen väsyy ja asunnot ovat tukalia. Tänä vuonna ollut surkea kesäkuu. Lyhyt kesä ei edes ala ja kohta se on ohi.
Kyllä. 23-28c on aika optimi täällä Suomessa, kun päivä on niin pitkä. Voihan sitä lähteä etelään jos haluaa yli 30c.
30 asteeseen asti mökillä on vielä sisällä riittävän viileää, mutta siitä yli alkaa olla jo liian lämmin, ei ole ilmastointilaitetta. Eli 29 astetta on vielä ok.
Olis ihan kohtuu suoritus, nyt just on 13 ja ei paljoa päiväksi lämpeä
Kyllä! Aurinkoa tänne, kiitos! 🌞
t. eilen koko päivän vesisateessa heilunut
Kun seuraa etelä-Euroopan helteitä, täytyy todeta että näin on hyvä. Tämä viileys ei haittaa yhtä paljon kuin käristyskupoli.
Sellainen 23 astetta on mulle optimi. Puolipilvistä ja pieni tuulenvire, niin on täydellistä. Jolu 18-25 on hyvä haarukka, siitä ylöspäin, niin tulee huono olo eikä jaksa tehdä mitään.
Hyvä kesä on ollut mielestäni, ainakin P-Savossa. Kaikkea on ollut, kohtuulämmintä, aurinkoa, sadetta.
Äärijutut ovat jääneet pois, ja näin sydänvikaisena ja allergikkona elämä on ollut ihan siedettävää.
Eiköhän ne helteitä kaipaavat saa vielä tänäkin kesänä osansa. Viime kesän kaltaista putkea en kyllä itse kaipaa. Piti paeta välillä hotelliin nukkumaan. Aika kallista.
20 astetta, +- muutama aste, on ihan ok kesäkeli.
Sikahelteitä kaipaavat, menkää Ranskaan tai Espanjaan.
20-22 astetta on mulle hyvä. Jaksa tehdä kaikenlaista ja voi pukeutua t-paitaan ja capreihin hikoilematta.
Vierailija kirjoitti:
20 astetta, +- muutama aste, on ihan ok kesäkeli.
Sikahelteitä kaipaavat, menkää Ranskaan tai Espanjaan.
Tänään jos lähtee niin ehtii, ne on ohi jo ens viikolla.
Hermosto tauti pitää sisällä ukon koko talven. Liian lämmin on myös pahasta. Yritän olla ulkona aina jos lämpö 17+ tai yli..... Alkaa loppua usko. Kai se pitää muuttaa vaikka espanjaan talveksi kun pakkasta en kestä..
Optimi olisi sellainen, että vuoden ympäri olisi joka toinen päivä +25 ja joka toinen +20