Epäilen itselleni adhd
Oon miettinyt pitkään voisiko minulla olla adhd/add.
Oireita kyllä löytyy ja nettitesteistä mitä oon tehny on tullu vaan puoltavaa palautetta. Unohtelen paljon asioita, häiriinnyn helposti, olen sellainen höpöttäjä ja sählääjä, teen ennen kuin ajattelen.
Opettajat syyllistävät häiriköksi ja laiskaksi.
En koe kuitnekaan asiaan niin vaan oikeasti yritän kaikkeni mutta se ei vain ole riittänyt.
Joudun tekemään saadakseni 8 kokeesta aika paljon.
Verrattaen kavereihin jotka eivät edes lue ja saavat 9
Oma luokan valvojani on kyllä pariin otteeseen maininnut että voisi olla adhd. Asia ei ole kuitenkaan edennyt. Opettajat ottavat aina minut silmätikukseen koska jään usein haaveilemaan tunnilla tai sitten en vain pysy kärryillä mistä opettaja selittää tunnilla.
Luokan valvojani suoraan sanottuna kiusaa sillä aina tulee \/ittuilemaan että mitäs sille meijä adhdlle kuuluu aina samperi tarvitsee kiusata. Ruotsin opettajani taas ymmärtää ongelmani ja huomaa heti kun alkaa tuntua tehtävät vaikeilta tai kiinnostus loppua tai hermot ja siksi ruotsi on lemppari aineitani.
Oho ompa hyvä äänestys mut voi tänne kommentteihin kirjoittaa oman mielipiteen enemmän ku mielellään